Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Majka Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: Rafał Majka

Kolarstwo. Rafał Majka zdradził plany startowe. Pojedzie w Tour de Pologne

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Rafał Majka czeka na nowy sezon, który rozpocznie się dla niego 28 lipca. Polski kolarz zdradził, jak będzie wyglądać jego kalendarz. Zamierza wystartować między innymi w Tour de Pologne. Mistrzostwa Polski odpuszcza.

O planach na sezon 2020 Rafał Majka mówił w trakcie wirtualnej konferencji prasowej. Oczywiście najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu polskiego kolarza będzie Giro d'Italia.

- Po raz pierwszy od wielu lat wystartuję w jednym wielkim tourze. Nawet się z tego cieszę. Będę chciał być w wysokiej formie od początku startów, ponieważ nie ma na co czekać - podkreślił Majka.

Przed przystąpieniem do rywalizacji w Giro, Polaka czeka kilka innych występów. Sezon zainauguruje 28 lipca, kiedy to rozpocznie zmagania w ramach Vuelta a Burgos. Ta impreza potrwa do 1 sierpnia.

Później Majka pojedzie w Tour de Pologne (5-9 sierpnia). Następnie przystąpi do rywalizacji w Lombardii (15 sierpnia). Później odbędzie zgrupowanie wysokościowe przygotowujące do Giro, a bezpośrednio przed tym wydarzeniem weźmie udział w Tirreno-Adriatico (7-13 września).

Rafał Majka nie powalczy w mistrzostwach Polski. Terminarz tych zawodów koliduje ze wspomnianym zgrupowaniem.

Czytaj także:
- Waldemar Kita, właściciel FC Nantes, pod lupą francuskiej skarbówki. Media: Skonfiskowano jego jacht 

- Anna Lewandowska wychowuje swoją następczynię. Klara już garnie się do ćwiczeń 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nietypowy trening strongmana. Pływał pod prąd w domowym basenie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL