Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Niels De Vriendt Instagram / hlnsport / Na zdjęciu: Niels De Vriendt

20-letni kolarz osunął się z roweru. Tragedia podczas wyścigu w Belgii

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Niels De Vriendt zmarł na zawał serca w trakcie pierwszego wyścigu kolarskiego w Belgii po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Świat kolarski okrył się żałobą po śmierci młodego belgijskiego kolarza Nielsa De Vriendta. 20-latek podczas sobotniego wyścigu Wortegem-Petegem osunął się z roweru zaraz po starcie (do tragedii doszło na 13 km) - poinformował portal cyclingnews.com.

Reanimacja została podjęta niemal natychmiast, ale pomimo trwającej 40 minut akcji ratunkowej nie udało się przywrócić do życia zawodnika grupy VDM Van Durme-Michiels Trawobo. Powodem śmierci sportowca na trasie pierwszego wyścigu w Belgii po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa prawdopodobnie był zawał serca.

Kondolencje rodzinie zmarłego kolarza, a także grupie, złożyli m.in. Rada Miejska Wortegem-Petegem (gmina położona w prowincji Flandrii Wschodniej) oraz organizatorzy zawodów.

Sobotni wyścig został przerwany, kiedy lekarze stwierdzili śmierć De Vriendta. Grupa kolarska VDM-Trawobo w specjalnym oświadczeniu do mediów wyraziła smutek z powodu tragedii i jednocześnie podziękowała służbom ratowniczym.

Zobacz:
Kolarstwo. Katarzyna Konwa opuściła szpital. Przewiezioną ją do ośrodka rehabilitacyjnego
Kolarstwo. Trwa zbiórka funduszy na leczenie Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy. W akcję włączył się Peter Sagan

Komentarze (6):

 • aaben Zgłoś
  zawały i udary u sportowców to wynik stosowania "suplementów" diety, nadmiernego obciążenia serca czego wynikiem jest bradykardia, napadowe migotanie przedsionków i tworzące
  Czytaj całość
  się w wyniku powyższych skrzepy w przedsionku lewej komory serca. Ciekawe jaki INR miał tuż przed zgonem.
  • bonk Zgłoś
   Koks, koks i jeszcze raz koks. Dopóki będzie to norma u kolaży to będą takie przypadki. Presja jest ogromna i każdy chce być najlepszy.
   • Piotr Wachnik Zgłoś
    Dziwne , sportowcy przechodzą regulnie badania lekarskie by wykluczyć takie przypadki . EKG jest ogólnodostepne .
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL