Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kraksa podczas Tour de Pologne PAP / Andrzej Grygiel / Kraksa podczas Tour de Pologne

Tour de Pologne. 1. etap w cieniu koszmarnego wypadku na mecie [RELACJA]

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Dylan Groenewegen przed metą zepchnął na barierki Fabio Jakobsena, zwyciężając w 1. etapie Tour de Pologne. Ostatecznie jednak został zdyskwalifikowany, a wygrał ten najbardziej poszkodowany.

Punktualnie o godz. 13:45 rozpoczął się wyścig Tour de Pologne 2020. Pierwszy etap prowadził ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Katowic. Kolarze mieli do przejechania 195 kilometrów.

Na trasie sporo się działo, emocjonująco zapowiadał się też finisz. Jednak nie wszystko poszło tak, jak powinno. Dylan Groenewegen rozpychał się przed metą, spychając na barierki Fabio Jakobsena. Doszło do makabrycznej kraksy (więcej informacji TUTAJ). Kolarz po wypadku był przytomny. Bardzo ucierpiał sędzia, stojący przy mecie. Został wysłany po niego helikopter. 

Etap poprzedziła minuta ciszy na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Chodziło o rocznicę śmierci Bjorga Lambrechta. Tym razem trybuny obiektu były puste, wszystko przez pandemię koronawirusa.

Zawodnicy mieli o co walczyć, na pierwszym etapie do zgarnięcia były trzy premie specjalne, a także dwie premie górskie. Te pierwsze padły łupem Polaka, Macieja Paterskiego. Pierwszą górską zwyciężył Kamil Małecki, natomiast drugą Julius Van den Berg.

Na trasie nie było spokojnie. Już na początku od peletonu oderwała się grupka czterech kolarzy, w której byli właśnie Kamil Małecki oraz Maciej Paterski, nie udało jej się jednak utrzymać przewagi do końca.

Nie obyło się bez kraks. Najpierw w okolicy drugiej premii górskiej, a następnie na kilka kilometrów przed metą. W jednej z nich uczestniczył Pascal Ackermann, co wykluczyło go z walki o triumf na finiszu.

Wyniki 1. etapu Tour de Pologne:

1. Fabio Jakobsen 4:31:50
2. Marc Sarreau +00.00
3. Luka Mezgec +00.00
4. Jasper Philipsen +00.00
...
6. Szymon Sajnok +00.00
26. Paweł Bernaś +00.00
47. Rafał Majka +00.00

Czytaj też: Tour de Pologne 2020. Czas na wyścig w dobie pandemii koronawirusa. Z gwiazdorską obsadą

ZOBACZ WIDEO: Tenis. Lotos PZT Polish Tour. Paweł Ciaś: Plan? Przygotować się fizycznie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL