Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1 etapu wyścigu kolarskiego 77 Tour de Pologne Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1. etapu wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne

Kolarstwo. Tour de Pologne. Informacje ze szpitala w Sosnowcu o stanie zdrowia Fabio Jakobsena

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Fabio Jakobsen po makabrycznym wypadku na Tour de Pologne trafił do szpitala św. Barbary w Sosnowcu. - Trwają czynności ratujące życie pacjenta - mówi rzecznik placówki. Kolarz jest wydolny oddechowo i krążeniowo.

Do makabrycznego upadku doszło tuż przed metą pierwszego etapu Tour de Pologne 2020. Dylan Groenewegen na ostatnich metrach zaczął zmieniać swoją linię jazdy i zjeżdżać w kierunku barierek, wpychając na nie Fabio Jakobsena. Ten z impetem uderzył w metalowe elementy, wpadł też na sędziego, który także ucierpiał.

Po strasznej kraksie Fabio Jakobsen został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu. - W szpitalu trwają czynności ratujące życie pacjenta. Trwają badania. Noc będzie dla lekarzy bardzo pracowita. Kolejne informacje przekażemy w czwartek rano - mówi dla WP SportoweFakty Tomasz Świerkot, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Kolejne ruchy dotyczące leczenia Fabio Jakobsena lekarze będą podejmować na bieżąco. - Najpierw po przyjęciu do szpitala musieliśmy ustabilizować pacjenta oddechowo. Po przeprowadzonych badaniach zobaczymy stopień obrażeń i na ile te obrażenia będą wymagały interwencji chirurgicznej - informuje nas dr Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

- Teraz jest za wcześnie, aby mówić o rokowaniach. Stan jest jednak bardzo ciężki - dodał dyrektor. 

Do szpitala w Sosnowcu trafił również poszkodowany w wypadku sędzia. - Jego stan jest stabilny - zapewnił Tomasz Świerkot, rzecznik placówki. 

Szymon Łożyński, korespondencja z Sosnowca

Zobacz też:
Kolarstwo. Tour de Pologne 2020. Remco Evenepoel oburzony. Domaga się dożywotniej dyskwalifikacji
Tour de Pologne 2020. Czesław Lang: To był chamski faul

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL