Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1 etapu wyścigu kolarskiego 77 Tour de Pologne PAP / Andrzej Grygiel / Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1. etapu wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne

Kolarstwo. Tour de Pologne. Dobre informacje ze szpitala. Mickael Delage bez złamań

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Mickael Delage podczas trzeciego etapu Tour de Pologne zaliczył groźny upadek i helikopterem został przetransportowany do szpitala. Po badaniach okazało się, że u kolarza nie doszło do złamań.

Na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne wywrócił się Mickael Delage. Kolarz ekipy Groupama-FDJ został przetransportowany do szpitala. - Jest przytomny - informowali po wypadku przedstawiciele francuskiej drużyny. Delage przewrócił się na jednym ze zjazdów. Najechał na nierówność na drodze.

Na szczęście Delage'owi nic poważnego się nie stało. Zespół Groupama-FDJ poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o stanie zdrowia swojego zawodnika. 

- Mickael Delage ma liczne otarcia skóry. Przeszedł badania, które nie wykazały żadnych złamań. Teraz nadszedł czas na to, by Michael mógł odpocząć - przekazano w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

To był kolejny groźny upadek podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Wcześniej - na finiszu 1. etapu - Dylan Groenewegen zepchnął na barierki Fabio Jakobsena. Ten drugi trafił do szpitala, był w stanie śpiączki farmakologicznej. Lekarze walczyli o jego życie. Jakobsen przeszedł pięciogodzinną operację, która zakończyła się sukcesem. Jakobsen jest już przytomny, a lekarze przekazali, że jego stan jest dobry.

Czytaj także:
Tour de Pologne. Eddy Planckaert martwi się o Dylana Groenewegena. Twierdzi, że on też jest ofiarą
Kolarstwo. Jest reakcja związku kolarzy na wypadek w Tour de Pologne. Zawodnicy chcą zwiększenia bezpieczeństwa

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL