Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu papież Franciszek Getty Images / Franco Origlia/Getty Images / Na zdjęciu papież Franciszek

Kolarstwo. Tour de Pologne. Papież pozdrowił uczestników wyścigu

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Papież Franciszek - podczas niedzielnej modlitwy - przekazał najserdeczniejsze pozdrowienia wszystkim uczestników wyścigu Tour de Pologne, który w tym roku odbywa się ku czci pamięci św. Jana Pawła II.

- Kieruję serdeczne pozdrowienia dla uczestników Tour de Pologne, międzynarodowego wyścigu kolarskiego - takie słowa podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański przekazał Papież Franciszek.

Na Placu Świętego Piotra zgromadziło się sporo Polaków, których Papież również pozdrowił. - Dużo was jest tutaj, życzę wam wszystkiego najlepszego - powiedział.

Tegoroczny wyścig Tour de Pologne nawiązuje do 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. W Wadowicach - mieście urodzin Karola Wojtyły - rozpoczął się trzeci etap.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie tylko świetnie skacze o tyczce. Akrobatyczne umiejętności Piotra Liska

- Tour de Pologne to nie tylko wielkie emocje sportowe, to także pamięć o ważnych wydarzeniach z historii Polski - mówił Czesław Lang.

- Jan Paweł II tyle dla nas zrobił, jest dla nas ważny. Pamięć o tak wielkim człowieku trzeba podtrzymywać. Trzeba pokazać to miejsce, w którym się urodził nasz wielki rodak - dodał organizator wyścigu.

77. Tour de Pologne UCI World Tour rozpoczął się w środę 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zakończy się 9 sierpnia przy krakowskich Błoniach.

Czwarty etap zakończył się triumfem Remco Evenepoel, który jest blisko zapewnienia sobie wygranej w całym wyścigu. W klasyfikacji generalnej młody Belg ma minutę i 52 sekund przewagi nad Jakobem Fuglsangiem. Czwarty w generalce jest Rafał Majka.

Zobacz także:
Serie A. SSC Napoli. Co za słowa o Piotrze Zielińskim. "Jest najlepszym zawodnikiem w zespole"
PKO Ekstraklasa. Odchodzą z Lechii i uderzają w trenera. Piotr Stokowiec "zszokowany" zarzutami piłkarzy

Czy obserwowałeś wydarzenia podczas 77. wyścigu Tour de Pologne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL