Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1 etapu wyścigu kolarskiego 77 Tour de Pologne WP SportoweFakty / Szymon Łożyński / Służby medyczne interweniujące po kraksie na mecie 1. etapu wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne

Kolarstwo. Po wypadku na Tour de Pologne: głos zabrała partnerka Fabio Jakobsena

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Wypadek Fabio Jakobsena spowodował, że Delore Stougje tak szybko, jak to tylko było możliwe, pojawiła się w Polsce. Obecnie czuwa przy ukochanym w sosnowieckim szpitalu. Na instagramie zamieściła pierwszy wpis od dramatu przy katowickim "Spodku".

"Na dobre i na złe" - to pierwszy wpis Delore Stougje na instagramie od chwili makabrycznego wypadku Fabio Jakobsena podczas I etapu Tour de Pologne. Do tego krótkiego zdania była sportsmenka dołączyła wymowne zdjęcie (poniżej możesz zobaczyć ten wpis).  

Delore Stougje uprawiała również kolarstwo. W latach 2015-18 wzięła udział w kilkudziesięciu wyścigach szosowych na całym świecie. W kategorii juniorskiej była wicemistrzynią Holandii (2015), wśród seniorek nie miała większych sukcesów. Mimo że nie jeździ już zawodowo nadal często można ją spotkać na rowerze. Również podczas wspólnych treningów z Jakobsenem.

Oto wpis Stougje na instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

In voor- en tegenspoed

Post udostępniony przez @ delorestougje

 

Przypomnijmy, że Jakobsen wpadł w barierki podczas finiszu przy katowickim "Spodku". Upadek był spowodowany faulem, jakiego dopuścił się Dylan Groenewegen. Zawodnik Jumbo-Visma zajechał mu drogę, wytrącił z równowagi łokciem. W efekcie Jakobsen wpadł w barierki, uderzył w polskiego sędziego Andrzeja Lewandowskiego (rozmowę z nim znajdziesz TUTAJ >>) i a następnie mocno uderzył o ziemię (bez kasku, który mu spadł).

Lekarze przez kilkadziesiąt godzin walczyli o to, aby Holender przeżył. Wylądował w sosnowieckim szpitalu, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki. Wszystko wskazuje na to, że udało się. Jakobsen został już wybudzony, jest w coraz lepszym stanie (o czym mówił Czesław Lang, dyrektor polskiego wyścigu - więcej przeczytasz TUTAJ >>). 

Jak poinformował nas Patrick Lefevere - szef grupy Deceuninck-Quick Step, w której jeździ Jakobsen - udało się błyskawicznie zorganizować prywatny samolot, który przetransportował najbliższych kolarza (m.in. narzeczoną Delore Stougje) do Polski. Kolarz miał więc od początku wsparcie najważniejszych osób w swoim życiu.

W Polsce pojawił się również psycholog z Holandii. Jego zadaniem była opieka nad Jakobsenem, jak również pozostałymi kolarzami ekipy, którzy nadal jechali w wyścigu. A jechali tak dobrze, że Remco Evenepoel wygrał klasyfikację generalną, natomiast Franco Ballerini był najszybszy na finiszu ostatniego etapu.

Komentarze (1):

 • Estero Zgłoś
  Czesiu olewaj hejterow oni zawsze są najmądrzejsi , robisz wspaniała robotę dla polskiego kolarstwa jak i światowego . Brawo tylko dzięki Tobie jest Tour de Pologne , trzymaj się oby tak
  Czytaj całość
  dalej . Pozdrawiam

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL