Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kolarstwo
Jazda indywidualna na czas kobiet

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje.

Meta: Polki spisały się poniżej oczekiwań. Marzyliśmy o podium, a tymczasem Katarzyna Niewiadoma była 18, a Anna Plichta 19 w stawce 25 kolarek.

Meta: Kristin Armstrong po raz trzeci z rzędu mistrzynią olimpijską! Reprezentantka USA finiszowała z czasem 44:26.42 wyprzedzając o 5 sekund Rosjankę. Olga Zabelinksaya musi zadowolić się srebrnym medale, a brąz zdobyła Holenderka Anna van der Breggen, która w niedzielę wywalczyła złoto w wyścigu ze startu wspólnego.

Meta: na drugie miejsce wskoczyła Holenderka, mistrzyni olimpijska w wyścigu ze startu wspólnego, Anna van der Breggen.

Meta: za chwilę finiszować będzie Kristin Armstrong. Czy Amerykanka, która na drugim pomiare czasu przegrywała z Rosjanką o trzy sekundy po raz trzeci z rzędu zdobędzie zloto na IO?

Meta: Katarzyna Niewiadoma jest na razie czternasta, a Anna Plichta piętnasta. Obie Polki skończą rywalizację pod koniec drugiej dziesiątki, co z pewnością należy uznać za rozcarowanie.

Meta: kolejna zmiana na pozycji liderki. Prowadząca po drugim pomiarze czasu Olga Zabelinskaya minęła już linię mety. Rosjanka uzyskała czas 44:31.97 i aż o 17 sekund wyprzedziła Holenderkę Ellen van Dijk. Na razie brąz ma Włoszka Longo, ale czekamy jeszcze na 4 zawodniczki, w tym obrończynię tytułu Amerynkę Kristin Armstrong.

Meta: świetną końcówką popisała się Ellen van Dijk. Holenderka, która w pierwszej części trasy na chwilę zjechała na pobocze, z czasem 44:48.74 objęła prowadzenie, o 3 sekundy przed Włoszką Elisą Longho. Niewiadoma jest 12, a Plichta 13.

Meta: dojechała już Włoszka Elisa Longho, która trasę 29,7 km pokonała w czasie 44.51.49 i objęła prowadzenie! Kanadyjka Whitten spada na drugie miejsce.

Drugi punkt pomiaru czasu (19,7 km): 25 zawodniczek pokonało juz ten dystans. Czołowa trójka prezentuje się następująco:

1) Olga Zabelinksaya - Rosja (32.41.02)

2) Kristin Armstrong - USA (+2 sekundy)

3) Elisa Longo - Włochy (+7 sekund).

Walka o złoto zapowiada się zatem pasjonująco. Na drugim pomiarze czasu Niewiadoma była ostatecznie 19 a Plichta 20.

Meta: na razie środową rywalizację ukończyło 12 zawodniczek. Cały czas prowadzi Kanadyjkq Tara Whitten. Katarzyna Niewiadoma jest siódma, a Plichta ósma. Na trasie zawodniczkom cały czas towarzyszą opady deszczu i silny wiatr.

Drugi punkt pomiaru czasu (19,7 km): Czekamy jeszcze na cztery zawodniczki. Tymczasem do walki o medale włączyła się Rosjanka Olga Zabelinksaya, która wyprzedziła Włoszkę Longo o 7 sekund. Niewiadoma jest 15, a Plichta 16.

Meta: Katarzyna Niewiadoma na razie jest piąta z wynikiem 47.47.96. Plichta jest szósta, a cały czas prowadzi Kanadyjka Tara Whitten.

Drugi punkt pomiaru czasu (19,7): ten dystans przejechało 18 kolarek. Podobnie jak na pierwszym lepsza od Whitten była tutaj Włoszka Elisa Longo, która wyprzedziła rywalkę z Kanady o 20 sekund. Niewiadoma jest 11, a Plichta 12.

Za chwilę na mecie powinna być Katarzyna Niewiadoma. Mimo sporych oczekiwań Polka zajmie jednak odległe miejsce.

Meta: finiszowała Tara Whitten. Kanadyjka, która liczy się w walce o medal uzyskała czas 45.01.16 i zdecydowanie prowadzi, wyprzedzając drugą Japonkę o minutę i 42 sekundy. Plichta jest na razie czwarta, a rywalizację ukończyło siedem zawodniczek.

Pierwszy pomiar czasu (10 km): 25 zawodniczek przekroczyło ten punkt. Świetnie jedzie bardzo doświadczona reprezentantka USA Kristin Armstrong, która z czasem 17:07.93 o niecałe 5 sekund wyprzedza drugą Włoszkę. Tym samym Amerykanka staje przed szansą zdobycia trzeciego złota z rzędu na igrzyskach olimpijskich w indywidualnej jeździe na czas. Na tym pomiarze czasu ostatecznie Plichta była 19, a Niewiadoma 21.

Drugi pomiar czasu (19,7 km): ten odcinek minęło na razie 12 kolarek. Prowadzi Kanadyjka Tara Whitten z rezultatem 33:08.53. Niewiadoma jest siódma, a Plichta ósma.

Meta: Anna Plichta nie jest już liderką. Takową została Japonka Eri Yonamine, która świetnie pojechała końcówkę i wyprzedziła Polkę aż o minutę i 16 sekund.

Pierwszy pomiar czasu (10 km): mimo problemów Ellen van Dijk szósty czas z 20 sekundową stratą do prowadzącej Włoszki. Na tym punkcie czasu brakuje jeszcze tylko dwóch zawodniczek.

Meta: jako pierwsza finiszową kreskę przecieła Anna Plichta. Polka trasę liczącą 29,7 km pokonała w czasie 47.59.66

Drugi pomiar czasu (19,7 km): Katarzyna Konieczna na drugim pomiarze czasu o jedną sekundę była szybsza od Anny Plichty. W tej chwili Polka jest piąta, a ten punktu pokonało 10 zawodniczek.

Pierwszy pomiar czasu (10 km): 20 kolarek ma już zmierzony czas w tym miejscu. Prowadzi Włoszka Elisa Longho. Plichta jest 13, a Niewiadoma 16.

Drugi pomiar czasu (19,7 km): prowadzenie objęła Kanadyjka Tara Whitten z czasem 33 minuty i 8 sekund. Anna Plichta jest czwarta.

Problemy na trasie miała Holenderka Ellen van Dijk, która zjechała na chwilę z asfaltu na pobocze. Kolarka wróciła jednak na trasę, ale straciła kilka cennych sekund.

Pierwszy pomiar czasu (10 km): nową liderką została Włoszka Elisa Longo Borghini, która wyprzedziła Kanadyjkę Whiten o niecałe 7 sekund. Plichta jest dwunasta, a Niewiadoma trzynasta.

Drugi pomiar czasu (19,7 km) minęły 4 kolarki. Anna Plichta jest druga, a prowadzenie objęła Japonka Eri Yonamine z czasem 34 minuty i 41 sekund.

Pierwszy pomiar czasu (10 km) minęło 13 zawodniczek. Cały czas prowadzi Kanadyjka Whiten. Plichta jest ósma, a Niewiadoma dziewiąta.

Drugi pomiar czasu (19,7 km) minęła jako pierwsza Anna Plichta. Polka pokonała ten dystans w czasie 35 minut i 25 sekund.

Na trasę wyruszyła główna faworytka do złota reprezentantka Nowej Zelandii Linda Villumsen.

11 zawodniczek minęło już pierwszy punkt pomiaru czasu. Cały czas z rewelacyjnym czasem 17 minut i 19 sekund prowadzi Kanadyka Tara Whiten. Plichta jest szósta, a Niewiadoma siódma.

Katarzyna Niewiadoma minęła pierwszy punkt pomiaru czasu. Niestety Polka nie rozpoczęła zbyt dobrze. Szósta zawodniczka w wyścigu ze startu wspólnego uzyskała czas 18 minut i 40 sekund, co daje jej aktualnie szóste miejsce, tuż za Anną Plichtą.

Czekamy na pierwszy pomiar czasu z Katarzyną Niewiadomą.

Punkt pomiaru czasu, usytuowany na 10 km minęło na razie 7 kolarek. Anna Plichta jest czwarta, a prowadzi ze świetnym czasem Kanadyjka Tara Whitten z czasem 17 minut i 19 sekund.

Na start czeka jeszcze siedem zawodniczek.

Mamy nową liderkę po 10 km. Japonka Eri Yonamine była szybsza od Polki o 8 sekund.

Za kilka minut na pierwszym pomiarze czasu pojawi się Katarzyna Niewiadoma. Na razie przez ten punkt przejechały trzy zawodniczki i nadal prowadzi Anna Plichta. Warunki pogodowe bez zmian - pada i wieje silny wiatr.

Pomiar czasu na 10 km minęła już Belgijka Lotte Kopecky, która straciła do Polki 20 sekund.

Mamy już pomiar czasu usytowany po 10 km. Anna Plichta pokonała ten dystans w czasie 18 minut i 36 sekund ze średnią predkością 32 km/h.

Wystartowało już 13 zawodniczek. Cały czas czekamy na pierwszy pomiar czasu, do którego zbliża się Anna Plichta.

Na razie jednak deszcz pada, wiatr wieje i niewiele wskazuje na to, żeby warunki pogode uległy poprawie.

Powinniśmy trzymać kciuki za to, aby pogoda do końca zawodów nie uległa już zmianie. Gdyby przestało padać, wówczas kolejne zawodniczki będą miały przewagę nad Polkami wynikającą z mniej śliskiego asfaltu.

Wystartowała również Katarzyna Niewiadoma, brązowa medalistka MŚ w tej specjalności oraz aktualna mistrzyni Polski.

Czekamy na pierwszy pomiar czasu, na którym nie długo powinna pojawiać się Anna Plichta, która wystartowała z numerem 1.

Zawodniczki rywalizują na trasie liczącej około 30 km. Warunki do rywalizacji są bardzo trudne. Zawodniczkom przeszkadza silny wiatr i opady deszczu.

Liczymy, że do walki o podium włączyć się przede wszystkim Katarzyna Niewiadoma, która rok temu na MŚ w kolarstwie zdobyła brązowy medal w tej specjalności, ale w jeździe drużynowej.

O medale walczyć będzie 25 zawodniczek, w tym dwie Polki: Anna Plichta (nr 1 na liście startowej) i Katarzyna Niewiadoma (nr 9).

Witamy Państwa w środowe popołudnie. Rozpoczynamy relację z indywidualnej jazdy na czas kobiet.