Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Rydzek i Riessle wygrali sprint w Lahti, Cieślar i Kupczak na 9. pozycji

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Johannes Rydzek i Fabian Riessle wygrali drużynowy sprint Pucharu Świata kombinatorów norweskich w Lahti. Na dziewiątej pozycji uplasowali się Adam Cieślar oraz Szczepan Kupczak.

Każdy z zawodników oddał po jedynym skoku na dużym obiekcie w Lahti i przebiegł 7,5 kilometra (5 razy po 1,5 km). Na skoczni najlepiej spisali się Norwegowie. W pierwszej kolejce Jan Schmid wylądował na 128. metrze (najdłuższa odległość konkursu). W tej fazie zawodnicy ruszali z trzynastej belki startowej.

Przed rozpoczęciem drugiej kolejki rozbieg obniżono o dwa stopnie. Jedynie Jarl Magnus Riiber rozpoczynał najazd na próg z dziesiątej platformy. Mimo to, uzyskał najlepszą odległość w jego grupie - osiągnął 124 metry. 

Ósme miejsce po pierwszej części zmagań zajmowali Polacy. 14. wynik pierwszej kolejki miał Adam Cieślar. Natomiast Szczepan Kupczak uzyskał czwarty rezultat w drugiej grupie. 

Riiber doznał kontuzji w trakcie biegu i nie dobiegł do mety. Zwyciężyli Johannes Rydzek i Fabian Riessle (po skokach znajdowali się na drugim miejscu). Na drugiej pozycji zostali sklasyfikowani Lukas Klapfer oraz Bernhard Gruber. Polacy zajęli dziewiąte miejsce. Do rywalizacji zgłoszono 20 duetów. 

W tej konkurencji nie uczestniczyli dwaj czołowi zawodnicy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Eric Frenzel i Akito Watabe.

MiejsceDuetKrajCzas
1.Johannes Rydzek / Fabian RiessleNiemcy32:57.9
2.Lukas Klapfer / Bernhard GruberAustria+18.0
3.Franz-Josef Rehrl / Philipp OrterAustria+1:40.8
4.Tino Edelmann / Manuel FaisstNiemcy+1:40.9
5.Joergen Graabak / Haavard KlemetsenNorwegia+1:41.4
6.Francois Braud / Maxime LaheurteFrancja+1:41.6
7.Armin Bauer / Samuel CostaWłochy+1:43.8
8.Yoshito Watabe / Aguri ShimizuJaponia+2:59.8
9.Adam Cieślar / Szczepan KupczakPolska+3:35.0
10.Jussi Salo / Matti HerolaFinlandia+3:37.1

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: Bin Challange Wisły Kraków

Źródło: WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL