WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / facebook.com/vgnett/ / Moment zderzenia z kamerą

Niebezpieczna sytuacja na skoczni w Predazzo. Mistrz olimpijski uderzył w kamerę

Igor Kubiak
Igor Kubiak
O sporym szczęściu może mówić kombinator norweski Joergen Graabak. - To najniebezpieczniejsza rzecz, jaką doświadczyłem na skoczni narciarskiej - przyznał Norweg.

Joergen Graabak ruszył z belki na skoczni w Predazzo po zapaleniu się zielonego światła. Kamera, która robi zbliżenia na siedzących zawodników, nie została jednak odsunięta w odpowiednim momencie i Norweg uderzył w nią barkiem. 

- To najniebezpieczniejsza rzecz, jakiej doznałem na skoczni narciarskiej. Widziałem, że mam kamerę przed sobą i zdałem sobie sprawę, że jest za blisko. Starałem się ją ominąć. Przesunąłem się w prawo najmocniej jak to możliwe, ale nie uniknąłem zderzenia - wyjaśnił wściekły dwukrotny mistrz olimpijski. 

Kombinator ostatecznie zdołał wykonać swoją próbę. Sytuacja byłaby znacznie gorsza, gdyby przewrócił się na rozbiegu bądź doszłoby do uszkodzenia gogli. - To katastrofa. To mogło być bardzo groźne. Na szczęście nie jest kontuzjowany - dodał menadżer narodowej reprezentacji Norwegii, Kristian Hammer.

Organizatorzy zezwolili Graabakowi na powtórzenie próby, ale kombinator z niej zrezygnował. Głowę popiołem posypał dyrektor obiektu Lasse Ottessen. - Dziś zdecydowałem, że kamera zostanie przesunięta. Chcieli mieć dobre i spektakularne zdjęcia, ale musimy pamiętać, że to bezpieczeństwo jest najważniejsze - tłumaczył.

Na skoczni w Predazzo w weekend odbędą się dwa konkursy indywidualne Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizacja rozpocznie się już w piątek od kwalifikacji.

ZOBACZ WIDEO Kulisy wyboru na najlepszego polskiego sportowca. "Kurek objął prowadzenie dwie minuty przed końcem"

Czy organizatorzy powinni zrezygnować z kamery na rozbiegu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL