Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fabian Riessle (z prawej)PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Fabian Riessle (z prawej)

MŚ Seefeld 2019: Eric Frenzel i Fabian Riessle najlepszym duetem, 8. miejsce Polaków

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Eric Frenzel i Fabian Riessle wygrali sprint drużynowy w kombinacji norweskiej podczas mistrzostw świata 2019 w Seefeld. Ósme miejsce zajęli Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok.

W sprincie drużynowym każdy z zawodników wykonał jeden skok na obiekcie Bergisel (HS130) i przebiegł 7,5 kilometra (5x1,5 km). Po skokach narciarskich prowadzili Eric Frenzel oraz Fabian Riessle. Niemcy utrzymali prowadzenie na trasie biegu, mieli szósty czas. Frenzel po raz czternasty zdobył medal mistrzostw świata seniorów.

Sprint drużynowy na MŚ w narciarstwie klasycznym rozegrano czwarty raz i zawsze na podium tej konkurencji stawał Frenzel. Na MŚ 2013 ten urodzony w 1988 roku zawodnik oraz Tino Edelmann zajęli trzecią lokatę. W 2015 r. Frenzel był drugi wspólnie z Johannesem Rydzekiem. Z kolei w 2017 roku ten sam duet okazał się najlepszy.

Z czwartego miejsca po skokach na drugie awansowali Jan Schmid i Jarl Magnus Riiber. Z kolei Yoshito Watabe i Akito Watabe spadli z drugiej pozycji na czwartą. Brązowe medale zdobyli reprezentanci gospodarzy - Bernhard Gruber i Franz-Josef Rehrl.

Szczepan Kupczak oraz Paweł Słowiok biegli z szóstym numerem startowym. Uzyskali jedenasty czas biegu i uplasowali się na ósmej pozycji. Sklasyfikowano 15 duetów. W poprzedniej edycji światowego czempionatu Polskę reprezentowali Słowiok oraz Adam Cieślar, którzy zamknęli wówczas czołową dziesiątkę.

MiejsceDuetKrajCzas
1.Eric Frenzel / Fabian RiessleNiemcy28:29.5
2.Jan Schmid / Jarl Magnus RiiberNorwegia+8.2
3.Franz-Josef Rehrl / Bernhard GruberAustria+9.2
4.Akito Watabe / Yoshito WatabeJaponia+56.4
5.Aaron Kostner / Alessandro PittinWłochy+1:37.1
6.Maxime Laheurte / Antoine GerardFrancja+1:44.6
7.Eero Hirvonen / Ilkka HerolaFinlandia+2:03.1
8.Paweł Słowiok / Szczepan KupczakPolska+2:30.4
9.Ben Loomis / Taylor FletcherStany Zjednoczone+2:56.8
10.Tomas Portyk / Jan VytrvalCzechy+3:34.5


ZOBACZ WIDEO: MŚ w Seefeld. "Mam obawy przed drużynówką. Podium było murowane, teraz nie jest"

Czy Niemcy wygrają konkurs drużynowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Królowa Śniegu Zgłoś
  Ładny występ Polaków, jest drugie miejsce punktowane na tych mistrzostwach świata. Ładne skoki, całkiem przyzwoity bieg. Poprawka o dwie lokaty sprzed 2 lat. Chłopacy pokazują, że przy
  Czytaj całość
  odpowiednim trenerze i dobrych inwestycjach są w stanie walczyć z najlepszymi nawet. Oczywiście, kombinacja jest mega trudna do wytrenowania, bo łączy sporty przeciwstawne. Skoki, w których zawodnicy bazują na małej wadze ciała i jedzą jak ptaszki, z wytrzymałościowymi biegami, gdzie przy ostrym treningu zawodnik potrzebuje po 10 tysięcy kalorii nawet dziennie. Trudne do osiągnięcia, bo zazwyczaj, gdy ktoś poprawia się w skokach to siada mu bieganie i na odwrót.
  • collins01 Zgłoś
   W sumie,niezły wynik.Myśle ze stać ich na miejsce w "6"

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL