Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Słowiok PAP/EPA / MARKKU OJALA / Na zdjęciu: Paweł Słowiok

Ostatni start Pawła Słowioka. Polski kombinator zakończył karierę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Puchar Świata w Oslo był ostatnimi zawodami w karierze Pawła Słowioka. O tym, że reprezentant Polski postanowił zakończyć starty w kombinacji norweskiej poinformował FIS.

Reprezentant Polski po raz ostatni na trasie zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej stanął w sobotę. Na twitterowym koncie FIS znalazło się zdjęcie, na którym są Paweł Słowiok i Magnus Moan. Dopisek sugeruje, że obaj już więcej nie wystąpią w rywalizacji PŚ.

Słowiok jako junior był wyróżniającym się polskim kombinatorem norweskim. Na pierwsze punkty Pucharu Świata czekał do stycznia 2014 roku, kiedy to zajął 22. miejsce podczas zawodów w Czajkowskim. W swoim dorobku ma cztery medale Uniwersjady. Zdobywał też tytuły mistrza Polski.


Pięciokrotnie brał udział w mistrzostwach świata juniorów i indywidualnie najwyżej sklasyfikowany został na 6. miejscu w 2010 roku w Hinterzarten. W zeszłym roku wystąpił na igrzyskach w Pjongczangu, gdzie najlepszym wynikiem była 22. lokata. Wystąpił w tegorocznych mistrzostwach świata w Seefeld, gdzie zajmował indywidualnie 30. i 29. miejsce. W drużynie dwukrotnie był ósmy.

Słowiok zapowiadał się na dobrego skoczka, ale postawił na kombinację norweską. W niej nie osiągał takich sukcesów, jak na skoczni, a był nawet mistrzem świata dzieci. 27-latek już od kilku sezonów nosił się z zamiarem zakończenia kariery. Teraz podjął taką decyzję mimo tego, że ósme miejsce na mistrzostwach świata dawało stypendium.

ZOBACZ WIDEO Zwycięzcy i przegrani MŚ w Seefeld według Svena Hannawalda

Komentarze (4):

 • Maciej Okrojek Zgłoś
  kombinował i wykombinował dobry zawodnik był w kombinacji
  • Darek Pol Zgłoś
   To chyba dobrze ,że postanowił skończyć to w czym był kipesi xD Qurwasz , zero osiągnięć, sportowo jak wyczynowo czyli wakacyjnie więc zakończył ....
   • wanow Zgłoś
    Rozjaśniłeś przyczyne zakonczenia kariery przez Słowioka.No niestety mamy teraz cięzkie czasy dla naszego sportu.Słynne turnieje Lotos Cup dla młdzieży praktycznie w ostatnich latach
    Czytaj całość
    nic nie dało bo ani żaden skoczek czy kombinator nic nie osiągneli Gdzie tkwi problem czy to w sztabie szkoleniowym czy w braku pieniędzy w klubach tego nie wiem .Ale oprócz biegów kobiet to perspektywy na jakieś sukcesy w zimówce za pare lat są nieciekawe Pozdrawiam.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL