Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz PochwałaPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Tomasz Pochwała

Tomasz Pochwała nowym trenerem polskich kombinatorów

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Tomasz Pochwała został wybrany nowym trenerem reprezentacji Polski w kombinacji norweskiej. 35-latek zastąpił na tym stanowisku Danny'ego Winkelmanna, który pracował z naszymi zawodnikami przez dwa ostatnie sezony.

Pod wodzą niemieckiego szkoleniowca życiowe sukcesy osiągał Szczepan Kupczak, a sezon 2018/2019 był jednym z najlepszych w ostatnich latach w wykonaniu całej reprezentacji Polski. Prowadzona przez Danny'ego Winkelmanna drużyna w składzie: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak oraz Paweł Twardosz, wywalczyła ósme miejsce w zawodach drużynowych na mistrzostwach świata w Seefeld, a duet Kupczak-Słowiok na tej samej pozycji ukończył także rywalizację w team sprincie. Mimo tego PZN nie zdecydował się jednak na przedłużenie kontraktu z Niemcem.

Czytaj również: Następca Łukasza Kruczka jest już znany. Andrea Morassi trenerem Włochów

- Mieliśmy większe oczekiwania wynikowe. Za wynikiem stoi praca trenera. Już na ostatnim zarządzie podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu współpracy z trenerem Winkelmannem - powiedział w Planicy, w rozmowie dla Sportsinwinter, prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Zarząd potwierdził jednocześnie informację, że jego rolę przejmie były skoczek narciarski oraz kombinator norweski, Tomasz Pochwała, zajmujący się do tej pory kadrą juniorską. W sztabie szkoleniowym dwuboistów pozostanie także Robert Mateja, który będzie odpowiadał za trening skoków.

Zobacz także: Skoki narciarskie: Pod koniec maja poznamy następcę Waltera Hofera

ZOBACZ WIDEO Vuković idealnym trenerem dla Legii? "Zawsze był trenerem tymczasowym. Nigdy nie dostał prawdziwej szansy"

Czy uważasz zmianę trenera polskich kombinatorów za słuszną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Bosman47 Zgłoś
  Nie tak dawno związek sie chwalił że pieniądze nie mają żadnego znaczenia.Są Teraz natomiast zatrudnia się dwie Wielkie sportowe miernoty.Pochwała to był pośmiechowiskiem
  Czytaj całość
  skokjów,Mateja również .Jeździł bo nie było nikogo innego.Tacy ludzie mają być autorytetem dla młodych zawodników.? Wolne żarty.Małysz weź się TY za to za co Ci płacą ,czyli za solidną pracę.Czy Ty nie słyszysz ludzi co mówią o Tobie.? Że jesteś Dyrektorem skoków kadry A inne konkurencje nic a nic Cię nie interesują.Posłuchaj innych utytułowanych i b.zasłużonych zawodników.np.Justyny Kowalczyk Na skokach sporty zimowe ani się się zaczynają ani nie kończą .Pamiętaj o tym a tych nieudaczków trzymaj jak najdalej od trenerki.
  • przemop33 Zgłoś
   Czyżby z kasą było krucho . Coraz gorsi trenerzy czyli pracujący za drobne. Tajner przechulal kasę.
   • collins01 Zgłoś
    Pochwala i Mateja...Wiem ze to sie nie przeklada automatycznie ale chyba trudno sobie wyobrazic ciemniejszy tunel...
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL