Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szczepan KupczakGetty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak

Szczepan Kupczak trzeci w konkursie Letniej Grand Prix 2019 w Oberhofie!

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak stanął na trzecim stopniu podium konkursu Letniej Grand Prix w Oberhofie. Przed Polakiem minęli metę tylko Antoine Gerard i Ilkka Herola.

W serii skoków narciarskich Szczepan Kupczak uzyskał 128,5 metra i z dorobkiem 121 punktów zajął czwarte miejsce. Przed Polakiem znaleźli się: Antoine Gerard (131 metry / 125,4 punktu), Julian Schmid (129,5 / 124,6 / +0:03 do lidera), a także Lukas Greiderer (130 / 123,2 / +0:09). Kupczak wystartował do biegu na nartorolkach 18 sekund po Gerardzie. Trzydziesty w pierwszej części kombinacji był Piotr Kudzia, 37. Adam Cieślar, a 48. wśród 52 zawodników Wojciech Marusarz.

Na trasie, kombinatorzy przebiegli sześć okrążeń o długości 1700 metrów, co dało łącznie 10,2 kilometra. Przez cztery pętle razem na czele biegli Gerard i Greiderer. Na miejscach od trzeciego do szóstego przez kilkanaście minut znajdowali się: Muhlethaler, Ilkka Herola, Julian Schmid i Kupczak.

Na piątym okrążeniu Gerard odskoczył od Greiderera. Austriak nie utrzymał się w czołowej trójce. Na szóstej, ostatniej rundzie wyprzedzili go: Herola, Kupczak i Muhlethaler. Gerard zachował przodownictwo. Szósty po skokach Herola minął metę 3.9 sekundy po Francuzie. O trzecie miejsce do końca rywalizowali Kupczak i Muhlethaler. O pół sekundy wcześniej zmagania ukończył podopieczny Tomasza Pochwały. Polak stanął na podium po raz drugi w historii Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej. W środę był trzeci w Klingenthal. Wtedy konkurs rozpoczęto od biegu ze startu wspólnego, a później rywalizowano na skoczni. W sobotę w Oberhofie Kupczak zajął 29. lokatę.

Herola uzyskał najlepszy czas biegu. Kupczak miał dziesiąty wynik na trasie, Gerard osiemnasty, Muhlethaler drugi, a Cieślar czternasty.

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w polskiej kadrze skoczków! Rafał Kot mówi o nowościach sprzętowych i Kamilu Stochu

W czołowej trójce wszystkich trzech poprzednich zawodów Letniej Grand Prix 2019 plasowali się Franz-Josef Rehrl i Akito Watabe. Tym razem Austriak zamknął czołową dziesiątkę, a A. Watabe finiszował czternasty. Na trzydziestej pozycji został sklasyfikowany Adam Cieślar. Następne zawody Letniej Grand Prix odbędą się 6, 7 i 8 września w Planicy.

MiejsceZawodnikKrajCzas
1.Antoine GerardFrancja22:04.7
2.Ilkka HerolaFinlandia+3.9
3.Szczepan KupczakPolska+6.3
4.Laurent MuhlethalerFrancja+6.8
5.Lukas GreidererAustria+18.1
6.Julian SchmidNiemcy+27.8
30.Adam CieślarPolska+2:26.3
44.Piotr KudziaPolska+4:13.0
47.Wojciech MarusarzPolskaZDUBLOWANY


W klasyfikacji generalnej Kupczak zajmuje piątą lokatę. Przed nim są tylko zawodnicy obecni we wszystkich dotychczasowych czterech konkursach sezonu (Polaków zabrakło podczas inauguracji w Oberwiesenthal).

MiejsceZawodnikKrajPunkty
1.Franz-Josef RehrlAustria306
2.Akito WatabeJaponia278
3.Samuel CostaWłochy160
4.Antoine GerardFrancja143
5.Szczepan KupczakPolska122
6.Yoshito WatabeJaponia122

Czy Szczepan Kupczak będzie w czołowej dziesiątce konkursu Letniej Grand Prix w Planicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL