Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarl Magnus RiiberGetty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber

Kombinacja. Norwegowie zdecydowanie wygrali konkurs drużynowy w Oberstdorfie

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Norwegowie wygrali w Oberstdorfie drużynowy konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W rywalizacji wzięło udział 9 reprezentacji.

Do składu Norwegii zostali powołani wyłącznie zawodnicy z czołowej szóstki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata: Jens Luraas Oftebro oraz aktualni drużynowi mistrzowie świataJarl Magnus Riiber, Joergen Graabak i Espen Bjoernstad.

Na drugim stopniu podium stanęli: Fabian Riessle, Johannes RydzekManuel Faisst oraz Vinzenz Geiger. W czwórce gospodarzy nie znalazł się tym razem najbardziej utytułowany z aktywnych niemieckich kombinatorów - Eric Frenzel. Trzecie miejsce zajęli Japończycy: Yoshito Watabe, Ryota Yamamoto, Hideaki Nagai i Akito Watabe.

Norwegowie prowadzili już po skokach narciarskich. Oftebro, Riiber i Graabak byli najlepsi w swoich grupach. Natomiast Bjoernstad miał drugi wynik w gronie ostatniej dziewiątki startujących. Więcej punktów od niego zdobył Faisst. Kombinatorzy z Norwegii na obiekcie Schattenbergschanze zdobyli łącznie 568 "oczek". Sklasyfikowani na drugim miejscu w pierwszej części kombinacji Austriacy zgromadzili 502,4 punktu, co oznaczało stratę 87 sekund do liderów. Japończycy uzyskali 498,4 pkt (+1:33), a Niemcy - 488,4 (1:46).

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Jakub Wolny przedobrzył w kwalifikacjach. "Muszę to przedyskutować z trenerami"

W biegu 4x5 kilometrów liderzy konkursu wystąpili w zestawieniu: Bjoernstad, Oftebro, Graabak i Riiber. Norwegia zwyciężyła ostatecznie z przewagą 94 sekund nad drugimi Niemcami.

Graabak i Riiber triumfowali w sprincie drużynowym w Val di Fiemme.

Po 1/4 biegu Austria była druga - tak jak po skokach - lecz na drugiej zmianie Bernharda Grubera wyprzedzili Ryota Yamamoto i Johannes Rydzek

Polacy nie wzięli udziału w zmaganiach drużynowych. W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego siedemnasty wynik miał Szczepan Kupczak, a 33. - Wojciech Marusarz. Najlepiej spisał się Riiber.

MiejsceKrajCzas
1.Norwegia51:03.4
2.Niemcy+1:34.3
3.Japonia+2:50.4
4.Austria+3:29.8
5.Finlandia+4:16.6
6.Włochy+5:03.2
7.Czechy+5:51.3
8.Stany Zjednoczone+7:00.6
9.Rosja+9:54.8

Czy Norweg wygra w Oberstdorfie niedzielny konkurs indywidualny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL