Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Stuckey i Williams zawodnikami tygodnia

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Poprzedni tydzień należał do rozgrywających. Rodney Stuckey z Detroit Pistons oraz Deron Williams z Utah Jazz zostali wybrani najlepszymi zawodnikami ostatnich siedmiu dni w lidze NBA. Jazzmani pod wodzą Williamsa pokonali między innymi Orlando Magic i Los Angeles Lakers.

Rodney Stuckey był najjaśniejszą postacią Detroit Pistons w poprzednim sezonie. W tym czasie Tłoki pod jego wodzą wygrały wszystkie trzy spotkania i powoli pną się w górę Konferencji Wschodnie po słabym początku rozgrywek. 23-letni rozgrywający zdobywał średnio 27 punktów, 6 asyst, 2,3 zbiórki i 1,3 przechwytu. W sobotę Stuckey zanotował 29 oczek i siedem asyst w meczu przeciwko Golden State Warriors, po którym seria meczów bez porażki urosła do pięciu. Z kolei w środę zapisał na swoim koncie 27 punktów, będąc ponadto autorem najważniejszego rzutu w samej końcówce pojedynku.

Rodney Stuckey

środa: 27 punktów, osiem asyst i pięć zbiórek
czwartek: 25 punktów, trzy asysty i dwa przechwyty
sobota: 29 punktów, siedem asyst i dwie zbiórki

Trzy wygrane w czterech meczach poprzedniego tygodnia to bilans Derona Williamsa i jego Utah Jazz. Jeden z najlepszych rozgrywających na Zachodzie dopisywał do swojego dorobku przeciętnie 21,8 punktu, 11,3 asysty i 4,3 zbiórki. Co warte podkreślenia, Williams był najlepszym strzelcem i asystentem swojego zespołu w dwóch prestiżowych zwycięstwach nad Orlando Magic i Los Angeles Lakers. Dzięki tym wygranym, Jazzmani przerwali 11-meczową passę zwycięstw Jeziorowców i 6-meczową Magików.

Deron Williams

poniedziałek: 17 punktów, 11 asyst i trzy zbiórki
środa: 17 punktów, osiem asyst i dwie zbiórki
czwartek: 32 punkty, 15 asyst i osiem zbiórek
sobota: 21 punktów, 11 asyst i cztery zbiórki

Nominowanymi do nagrody "Player of the Week" byli także: LeBron James (Cleveland Cavaliers), Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks), Carl Landry (Houston Rockets), Rudy Gay, Zach Randolph (obaj Memphis Grizzlies), Kevin Durant (Oklahoma City Thunder), Steve Nash (Phoenix Suns), LaMarcus Aldridge, Brandon Roy (obaj Portland Trail Blazers) oraz Chris Bosh (Toronto Raptors).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL