Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Howard na wylocie z Dallas

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Josh Howard odejdzie z Dallas Mavericks i trafi do Washington Wizards. W drugą stronę powędruje między innymi Caron Butler. Wymiana pomiędzy Mavs a Wiz nie jest jeszcze oficjalna, ale najprawdopodobniej dojdzie do skutku jeszcze w ten weekend.

Obie drużyny uzgodniły już najważniejsze szczegóły i wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilkunastu bądź kilkudziesięciu godzin wiadomość ta stanie się oficjalna.

Dallas Mavericks pozyskają z Washington Wizards Carona Butlera (16,9 punktu i 6,7 zbiórki), DeShawna Stevensona oraz Brendana Haywooda. Kierunek na stolicę obierze z kolei Josh Howard (12,5 punktu i 3,6 zbiórki) oraz Drew Gooden, Quninton Ross i James Singleton.

To nie pierwsza wymiana pomiędzy tymi zespołami. W 2004 roku Mavs pozyskali Devina Harrisa i Jerry'ego Stackhouse'a w zamian za Antawna Jamisona.

Czarodzieje zdecydowały się na ten ruch z dwóch powodów. Haywood, który notuje solidny sezon, stwierdził, że nie zamierza przedłużać wygasającego po rozgrywkach kontraktu. Wymiana ta opłaca się także stołecznemu zespołowi pod względem finansowym. Zaoszczędzą tym samym sporą sumę pieniędzy.

Kontrakt Howarda w sezonie 2010/2011 jest opatrzony klauzulą team option. Oznacza to, że jeśli Washington nie zdecyduje się dalej trzymać zawodnika w swoich szeregach, może go zwolnić, dzięki czemu zaoszczędzi około 11 milionów dolarów.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL