WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ koszykarek: Ofensywny spektakl ze wskazaniem na Amerykanki - zapowiedź USA - Hiszpania

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
To będzie ultra ofensywny pojedynek, którego stawką będzie awans do wielkiego finału czeskich mistrzostw świata. Naprzeciwko siebie staną dwie drużyny, które dotychczas w sumie przegrały tylko raz. Tym razem ktoś będzie musiał obejść się smakiem walki o złote medale i tytuł najlepszej drużyny globu.

Hiszpanki przyjeżdżając do Czech postawiły sobie poprzeczkę bardzo wysoko, bowiem oznajmiły, że przyjechały po medal mistrzostw świata. Teraz podopieczne Jose Ignacio Hernandeza są już w gronie czterech drużyn, z których trzy staną na podium i odbiorą upragnione medale.

- Medal jest naszym marzeniem i będziemy walczyć o niego - mówi Hernandez. Jego podopieczne w piątkowy wieczór stworzyły kapitalny spektakl podczas meczu z Francją, który zakończył się dopiero po dogrywce, a Hiszpanki okazały się lepsze o trzy punkty. Czasu na regenerację sił nie będzie zatem dużo, a rywal z najwyższej możliwej ligi.

- Wiemy doskonale, że USA jest lepszym zespołem od nas - mówi liderka hiszpańskiej reprezentacji Amaya Valdemoro. - Będziemy jednak walczyć o każdą piłkę i pokażemy wszystko co potrafimy, żeby pokonać Amerykanki.

Ten mecz będzie szczególny dla Sancho Lyttle. Amerykanka, która odebrała w tym roku hiszpański paszport, stanie naprzeciwko swoim rodaczkom w drodze do wielkiego finału. Czy Lyttle będzie w stanie zdominować podkoszową strefę w starciu z USA?

Amerykanki, w przeciwieństwie do swoich rywalek, w ćwierćfinale zanotowały spacerek i zakończyły go nokautem. Podopieczne Geno Auriemmy wygrały 106:44 i nie pozostawiły żadnych złudzeń Koreankom. Z pewnością zawodniczki zza oceanu chciałyby, żeby i półfinał był takim spacerkiem dla nich.

- Nieważne, że wygrałyśmy tak dużo z Koreankami. My cały czas patrzymy w przyszłość, na kolejne mecze, które nas czekają w drodze do złota - mówi Angel McCoughtry, rzucająca USA.

USA - Hiszpania / piątek godz. 20:45


Dotychczasowe mecze USA

USA</b> - Grecja99:73
USA</b> - Senegal108:52
USA</b> - Francja81:60
USA</b> - Kanada87:46
USA</b> - Białoruś107:61
USA</b> - Australia83:75
USA</b> - Korea106:44

Dotychczasowe mecze Hiszpania

Hiszpania</b> - Mali80:36
Hiszpania</b> - Korea84:69
Hiszpania</b> - Brazylia69:57
Hiszpania</b> - Japonia86:59
Hiszpania</b> - Czechy77:57
Hiszpania - Rosja</b>67:76
Hiszpania</b> - Francja74:71

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL