Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Łopatka zostaje w Koszalinie

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Mirosław Łopatka pomyślnie przeszedł testy w AZS-ie Koszalin i jednocześnie podpisał umowę, na mocy której do końca sezonu będzie występował w drużynie Akademików. Trener Mariusz Karol szukał bowiem alternatywy dla podstawowego środkowego - Damiena Kinlocha.

Mirosław Łopatka do Koszalina przyjechał 23 października. Od tamtego czasu zdołał rozegrać dwa spotkania w barwach Akademików. W wyjazdowym meczu przeciwko Anwilowi Włocławek, 33-letni zawodnik w ciągu 12 minut na parkiecie - zdobył 8 punktów i miał 2 zbiórki. W starciu z Polonią Warszawą było już nieco gorzej, ponieważ Łopatka uzyskał tylko 2 oczka i zebrał 1 piłkę.

- Potrzebujemy zmiennika dla Damiena Kinlocha, a Mirek gwarantuje nam co najmniej kilka punktów i zbiórek w meczu. Wprawdzie nie jest jeszcze w optymalnej formie, ale dojście do niej to kwestia kilku treningów - stwierdził na łamach oficjalnej strony, Mariusz Karol.

33-letni środkowy poprzedni sezon spędził na pierwszoligowych parkietach, gdzie reprezentował barwy rezerw Asseco Prokomu Gdynia. Był tam wyróżniającą się postacią i w każdym meczu średnio notował 17,4 pkt oraz miał 9,1 zbiórki.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL