Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Śląsk i BM Węgiel nadadzą ton w gr. B II ligi?

Dawid Bilski
Dawid Bilski
Mirosław Łopatka, Radosław Hyży, Wojciech Szawarski - ci trzej byli reprezentanci Polski w nowym sezonie występowali będą na parkietach grupy B II ligi koszykarzy. Ich obecność w tych rozgrywkach sprawia, że zapowiadają się one niezwykle ciekawie.

Dwaj pierwsi reprezentowali będą barwy Śląska Wrocław, a "Szawar" po kilku latach powrócił do Ostrowa Wielkopolskiego i będzie występował w BM Węgiel Stali. To właśnie te dwa zespoły wymieniani są jako kandydaci do walki o awans na zaplecze ekstraklasy.

Wydawało się, że razem z nimi o najwyższe cele będzie walczyła Open Florentyna Pleszew, ale podopieczni Andrzeja Kowalczyka trafili do grupy A. - Odpadł nam groźny przeciwnik. Działacze w Pleszewie zbudowali bardzo mocny skład. Będzie nam łatwiej, ale na pewno nie będzie łatwo. Jest mocna drużyna Śląska Wrocław. Są groźne, szczególnie na własnych boiskach zespoły z Górnego Śląska. Musimy podejść do każdego spotkania mocno skoncentrowani - mówi Wojciech Szawarski.

- Grupa B się zmieniła. Jest szereg nowych zespołów i nie będzie to łatwa grupa. Zarówno my i jak zespół Stali jesteśmy faworytami na papierze. Cel uda nam się zrealizować jeśli swoją wyższość wypracujemy sobie na boisku - dodaje Rafał Kalwasiński, szkoleniowiec Śląska. Opiekun "Wojskowych" także podkreśla, że gra z pleszewskim zespołem przyniosła by wiele smaczku rozgrywkom grupy B.

Ekipy z Wrocławia i Ostrowa Wielkopolskiego w poniedziałek zetknęły się już między sobą w meczu sparingowym. Doświadczeni gracze, którzy zdecydowali się na występy na tym szczeblu rozgrywek mieli po raz pierwszy okazję przekonać się jak wygląda gra na tym poziomie. - Jest więcej biegania, akcje są szybsze. Trzeba być lepiej przygotowanym pod względem kondycyjnym - powiedział Szawarski.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL