WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czwartek w BBL: Paderborn z nowym środkowym

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Ekipa Paderbornu jest już o krok od skompletowania składu. Działacze klubu sprowadzili do swojego zespołu zmiennika na pozycję środkowego. Kontrakt z drużyną parafował Matt Terwilliger, który przez ostatnie lata bronił barw bardzo prestiżowej uczelni Ohio State. W 2007 roku dotarł ze swoją ekipą aż do finału ligi NCAA, gdzie jednak musiał uznać wyższość Floridy Gators.

Włodarze Paderbornu dopinają skład. Z drużyną kontraktami związało się już wielu graczy. W ostatnim czasie do zespołu dołączyli między innymi Nathan Peavy, Bryant McAllister oraz Steven Wright. Działacze niemieckiego teamu postanowili zatrudnić jeszcze zawodnika, który stanowiłby solidnego zmiennika na pozycji środkowego. Kontraktem z tym klubem związał się Amerykanin Matt Terwilliger. Gracz ten ostatnie lata swojej kariery spędził na uczelni Ohio State.

- Matt grał w bardzo silnym zespole NCAA. Pracował z kilkoma zawodnikami występującymi obecnie w NBA. Wierzymy, że będzie dla nas kimś więcej niż tylko zmiennikiem. On jest naprawdę dobrym środkowym - chwali swój nowy nabytek Nima Mehrdadi, dyrektor sportowy Paderbornu.

Terwilliger urodził się 7 września 1985 roku w Stanach Zjednoczonych. Mierzy 206 cm wzrostu i pełni rolę środkowego. Jest absolwentem prestiżowej uczelni Ohio State, która w 2007 roku znalazła się w finale ligi NCAA. Wówczas uległa jednak ekipie Floridy Gators. 22-letni Amerykanin w ubiegłym sezonie wzbogacał konto swojej drużyny o 3,2 punktu oraz 2,4 zbiórki w każdym spotkaniu.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL