Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Afflalo porozumiał się z Nuggets

Paweł Sala
Paweł Sala
Denver Nuggets są bardzo blisko pozyskania Aarona Afflalo. Powrót byłego gracza Nuggets byłby bardzo dobrą informacją dla zespołu, który dużo stracił na lokaucie. Afflalo był zastrzeżonym wolnym graczem.

Źródła ESPN donoszą, że obie strony doszły do porozumienia, na mocy którego Aaron Afflalo podpisałby aż 5-letni kontrakt wart 43 mln dolarów.

Pozyskanie 26-letniego rzucającego obrońcy, który w poprzednim sezonie był podstawowym graczem Nuggets, to niejedyna dobra informacja dla klubu w ostatnim czasie. Zespół z Denver osiągnął drugi cel transferowy przed rozpoczęciem sezonu 2011/2012. Przypomnijmy, iż w poprzednim tygodniu klub uzgodnił warunki również pięcioletniej umowy, opiewającej na 67 mln dolarów z Brazylijczykiem Nene, także dotychczas wolnym graczem.

Denver Nuggets kontynuują budowanie solidnego obwodu, po tym jak w lutym bieżącego roku do New York Knicks odszedł Carmelo Anthony. Klub pozyskał bowiem Hiszpana Rudy Fernandeza oraz Corey'a Brewera.

Mimo wszystko klub z Denver został osłabiony pozostaniem w lidze chińskiej trójki wartościowych graczy, którzy nie mieli w swoich kontraktach klauzul automatycznego powrotu do NBA po zakończeniu lokautu. Mowa o Wilsonie Chandlerze, J.R. Smithie oraz Kenyonie Martinie.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL