Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Paweł Wiekiera zawodnikiem rezerw Rosy

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Były reprezentant kraju przystał na propozycję zarządu klubu i w poniedziałek został zawodnikiem Rosy II, występującej w drugiej lidze. Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie kryje Karol Gutkowski, trener rezerw radomskiej drużyny.

Paweł Wiekiera nie miał zbyt wielu możliwości. Co prawda decyzja o odsunięciu go do rezerw została podjęta przez trenera pierwszego zespołu, Mariusza Karola, tuż po środowym meczu o Puchar PZKosz, co dawało jeszcze koszykarzowi szansę szukania pracodawcy przed zamknięciem okienka transferowego (co nastąpiło w niedzielę-przyp.red.), ale większość drużyn planowane transfery już przeprowadziła. Opiekun pierwszoligowej ekipy podkreślał, że o powrocie "Borii" do składu nie ma mowy.

Były reprezentant kraju zgodził się więc na propozycję zarządu klubu. Z takiego obrotu spraw cieszy się Karol Gutkowski, szkoleniowiec Rosy II, w szeregi której skrzydłowy ma wnieść doświadczenie i pomóc w pewnym utrzymaniu, a to stanie się w przypadku awansu do rundy play-off. - Mój młody zespół pozyska człowieka z ogromnym doświadczeniem, który już od następnego meczu może stać się mentalnym przywódcą i ostoją gry w ataku. Myślę, że choć sytuacja nie jest dla Pawła najłatwiejsza, to zarazi on profesjonalizmem młodych zawodników - mówi trener na łamach oficjalnej strony Rosy, rosasport.pl.

Wiekiera zmaga się obecnie z urazem, ale nie jest wykluczone, iż znajdzie się w składzie rezerw już na najbliższe, niezwykle ważne spotkanie wyjazdowe, przeciwko liderowi rozgrywek, PWiK Piaseczno.

Komentarze (6):

 • Fan Radexu Zgłoś
  Nie wiesz, co jest teraz jego dyscypliną? To, co było zawsze, czyli walenie wódy. Z tym, że w II lidze bardziej może się na tym skupić niż na graniu. A i przyokazji może młodzież
  Czytaj całość
  nauczyć drugiego fachu.
  • Jose Mourinho Zgłoś
   Sprawdziły się moje przewidywania. Ciekawe, co pokaże w rezerwach? Bo z wysokimi to nie jest tak, że przyjdzie Wiekiera do II ligi i będzie rzucał po 30 punktów. Musi się zgrać z
   Czytaj całość
   młodymi, którzy mają już opanowane zagrywki między sobą. Ale na pewno przyda się w walce o utrzymanie.
   • birdman Zgłoś
    A przy okazji czemu Fan Radexu taki cichy po sobotniej wyprawie do Pruszkowa? Przecież miało być tak łatwo, szybko i przyjemnie z amatorami :)
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL