Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wtorek w BBL: Artland Dragons i Paderborn Baskets kontraktują młodych graczy

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Działacze Artlandu Dragons oraz Paderbornu Baskets zdecydowali się tym razem postawić na młode talenty. Zakontraktowali w swoich drużynach kilku wychowanków, którzy już niebawem mają stać się ważnymi ogniwami zespołu. Szkoleniowcy obu drużyn nie ukrywają swojej satysfakcji, że będą oni mogli dać szansę zawodnikom, którzy po ciężkiej pracy są głodni gry.

Axel Jarchow i Daniel Krause uzupełniają skład Artlandu Dragons

Skład Artlandu Dragons jest skompletowany już od kilku dni. Cała 12 podopiecznych Thorstena Leibenatha prezentuje się niezwykle okazale. Były szkoleniowiec ekipy LTi Giessen ma do dyspozycji aż 8 Amerykanów. Jednak postanowił on także zadbać o młodych utalentowanych Niemców. Z drużyną związali się Axel Jarchow oraz Daniel Krause. Obaj nie mieli jeszcze okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. W zdecydowanej większości spotkań znajdowali się poza meczowym protokołem. Jednak Leibenath jest świadomy tego, że młode talenty należy szlifować.

- Oni są dla nas niezwykle cenni. Bardzo chętnie się szkolą. Wykonują ciężką pracę, by w niedalekiej przyszłości przerodzić się w dojrzałych graczy - przyznał szkoleniowiec ekipy z Quakenbruck.

Jarchow grał ostatnio w młodzieżowej drużynie Artlandu Dragons. Jednak ze względu na swój wiek nie mógł już tam dłużej występować. W ubiegłym sezonie na parkietach BBL zaliczył trzy krótkie epizody. Nie zdobył on jednak punktów dla swojego zespołu.

Krause podobnie jak Jarchow występował w drużynie juniorskiej. Nie miał on jednak jeszcze okazji zaprezentować się na parkietach BBL.

Paderborn kontraktuje młode talenty

W ślady włodarzy Artlandu Dragons poszli także działacze Paderbornu Baskets, którzy również zdecydowali się zatrudnić w swoim zespole młodych utalentowanych graczy. Skład niemieckiego teamu uzupełnili Christoph Hackenesch, Robert Oehle oraz Thomas Gajda. Wszyscy ci zawodnicy w mniejszym lub większym stopniu mieli do czynienia z niemiecką BBL. Ze swoim klubem podpisali oni długoterminowe kontrakty. W perspektywie czasu z pewnością będą oni bardzo wartościowymi ogniwami drużyny.

- Przez ostatnie lata zawodnicy ci intensywnie pracowali. Regularnie korzystali ze szkoleń. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będą oni mogli integrować się właśnie w naszym zespole. Cierpliwie wdrożymy ich w rozgrywki Bundesligi - mówi Douglas Spradley, szkoleniowiec Paderbornu.

Hackenesch na parkietach BBL zaliczył łącznie 35 spotkań. W tym czasie zdobył dla swojego teamu 11 "oczek" oraz 11 zbiórek. Mierzący 204 cm wzrostu zawodnik pełni na parkiecie funkcję silnego skrzydłowego.

Oehle w BBL zanotował 3 występy. Zgromadził w tym czasie 3 punkty. Mierzy 209 cm wzrostu, co pozwala mu występować na pozycji środkowego.

Gajda z kolei w swojej zawodowej karierze wystąpił w 12 spotkaniach w niemieckiej BBL. Największą szansę otrzymał w meczu przeciwko Ratiopharmowi, kiedy to w 11 minut rzucił dla swojego teamu 3 "oczka" oraz zebrał 2 piłki z tablicy. Ze względu na swój wzrost (200 cm) pełni rolę rzucającego obrońcy.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL