Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lamar Odom nie jest już graczem Dallas!

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Zaledwie 50 spotkań rozegrał w barwach Dallas Mavericks Lamar Odom. Doświadczony skrzydłowy, mistrz świata z reprezentacją USA i najlepszy rezerwowy ubiegłego sezonu zakończył nieudaną przygodę z teksańskim zespołem.

- Przykro mi, że dla obu stron wszystkie sprawy nie potoczyły się tak jak powinny. Życzę jednak wszystkim związanym z Dallas samych sukcesów i obrony mistrzowskiego tytułu - powiedział Lamar Odom.

Obecny sezon był najgorszym w karierze 32 latka. W 50 spotkaniach notował średnio ledwo 6,6 punktu i 4,2 zbiórki. Dla porównania w poprzednim sezonie jego przeciętne kształtowały się na poziomie 14,4 punktu i 8,6 zbiórki. Odom został wybrany wówczas najlepszym rezerwowym.

Odom od początku gry w Dallas był cieniem zawodnika, który w barwach Los Angeles Lakers pełnił jedną z kluczowych ról. Dzięki jego wydatnej pomocy Jeziorowcy dwukrotnie sięgnęli po mistrzostwo NBA, a kadra USA po złoty medal mistrzostw świata.

W ostatnich tygodniach kibice Mavs buczeli na Odoma, który miał być wzmocnieniem zespołu walczącego o obronę mistrzostwa. Wielu obserwatorów i komentatorów już od dawna podkreślało, że koszykarz pochodzący z nowojorskiego Queens czuje się zagubiony w Teksasie. W aklimatyzacji nie pomogła mu nawet żona, znana celebrytka Khloe Kardashian.

Numer 4 draftu z 1999 roku nie zagra już jednak w obecnym sezonie w żadnym klubie, ponieważ zwolnienie nastąpiło po regulaminowym terminie 23 marca.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL