Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Transfery w Europie: Messina w CSKA, Pianigiani opuszcza Sienę

Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
Na rynku graczy nie dokonano żadnych znaczących zmian, ale tempa nabiera karuzela trenerska. Ettore Messina został oficjalnie trenerem CSKA Moskwa, Simone Pianigiani opuszcza Montepaschi Siena.

O potencjalnym transferze Ettore Messiny informowaliśmy już w poprzednim tygodniu. Dzisiaj transfer został oficjalnie potwierdzony przez włodarzy rosyjskiego klubu - włoski szkoleniowiec został zaaprobowany przez zarząd CSKA Moskwa i podpisał trzyletni kontrakt z "Armią Czerwoną". Tym samym, bezrobotny został dotychczasowy szkoleniowiec zespołu, Jonas Kazlauskas.

Messina to współautor największych sukcesów nowożytnej historii CSKA. W cztery lata osiągnął ze stołecznym zespołem cztery tytuły na krajowym podwórku, zaś w Eurolidze zdystansował wszystkich konkurentów - dwa razy CSKA było pierwsze i dwa razy drugie. To jednak nie okazało się wystarczające dla sterników klubu, którzy rozstali się z Włochem w 2009 roku. Rozstanie okazało się jednak fatalne w skutkach - po jego zwolnieniu fotel trenerski w stolicy Rosji zajmowało aż czterech trenerów i żaden nie był w stanie odrodzić potęgi rosyjskiego hegemona na arenie międzynarodowej.

Transfer Messiny nie przysłonił jednak innych doniesień z Europy. Najciekawsze głosy dochodzą z Półwyspu Apenińskiego, gdzie wieloletni szkoleniowiec Montepaschi Siena, Simone Pianigiani, publicznie ogłosił, że nie przedłuży swojego kontraktu z włoskim czempionem.

Póki co Pianigiani nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu, choć już wiadomo, że przeniesie się na wschód - do Fenerbahce Ulkeru Stambuł, z którym dogadał już większość warunków kontraktu. 43-letni trener przez ostatnie sześć lat dowodził ekipą ze Sieny, z którą od pięciu sezonów nie opuszczał najwyższego stopnia podium. Dodatkowo, wywalczył także cztery Puchary Włoch i dwa razy uczestniczył w Final Four Euroligi.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL