Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Asik blisko Rockets, Hibbert z ofertą od Blazers

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Omer Asik otrzymał ofertę od Houston Rockets wartą 25 milionów dolarów za trzy lata gry. Aż 58 mln za cztery lata oferują z kolei Roy'owi Hibbertowi Portland Trail Blazers.

Obaj zawodnicy są zastrzeżonymi wolnymi agentami, co oznacza, że ich obecne kluby będą miały trzy dni na wyrównanie oferty złożonej przez zainteresowany zespół.

Omer Asik w Chicago Bulls pełnił rolę zmiennika Joakima Noah. Turecki center nie bryluje w ofensywie, lecz zbiera pochwały za grę w obronie. W poprzednim sezonie notował średnio 3,1 punktu i 5,3 zbiórki.

Jeśli Byki zdecydowałyby się wyrównać ofertę Rakiet, w trzecim sezonie musiałyby zapłacić Asikowi aż 15 milionów dolarów!

Tymczasem sieci na Roy'a Hibberta zarzucili Portland Trail Blazers. Środkowi Indiany Pacers ma za sobą najlepszy sezon w karierze, dlatego na brak ofert nie narzeka. Ekipa ze stanu Oregon proponuje aż 58 milionów dolarów za cztery lata gry. To maksimum jakie może zaproponować w tym wypadku.

Pacers maja trzy dni na wyrównanie tej oferty i zatrzymanie w swoim zespole podstawowego centra.

Jeśli jednak nie udałoby się go zatrzymać, mówi się o opcjach rezerwowych. Pacers mieliby wówczas spróbować ściągnąć do drużyny Chrisa Kamana lub JaVale'a McGee.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL