Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Montgomery zagra w Radomiu

Jacek Seklecki
Jacek Seklecki
J.J. Montgomery jest pierwszym Amerykaninem, którego pozyskał trener Mariusz Karol do prowadzonej przez siebie Rosy Radom.

- Mogę już powiedzieć oficjalnie, że w przyszłym sezonie zagram w Rosie. Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że udało nam się zakończyć negocjacje bardzo szybko i już na trzy miesiące przed sezonem wiem gdzie będę grał - mówi Montgomery, dodając: - Obecnie trenuję indywidualnie, aby zjawić się w Radomiu w dobrej formie. Mam wielką motywację do gry! - powiedział sam zainteresowany.

J. J. Montgomery jest świetnie znany z występów w Polsce. Mierzący 193 cm wzrostu i grający na pozycji rzucającego obrońcy bądź niskiego skrzydłowego, Amerykanin reprezentował w przeszłości barwy Górnika Wałbrzych. W sezonie 2007/2008 był liderem tego zespołu, zdobywając w każdym spotkaniu średnio 19,3 punktu i 6,1 zbiórki,. Po tamtych rozgrywkach zawodnik występował m.in. na Cyprze oraz Słowacji.

Dobre wspomnienia z występów Amerykanina w Polsce wykorzystali przed rokiem włodarze AZS Koszalin. 30-letni obecnie koszykarz ściągnięty ponownie do naszego kraju wystrzelił jak z procy już w pierwszej kolejce sezonu 2011/2012. Przeciwko Polpharmie Starogard Gdański zdobył aż 37 punktów, trafiając 13 z 16 oddanych rzutów z gry.

Później nie zbliżył się już do tego osiągnięcia, wypadając na kilka kolejek z pierwszej piątki zespołu. Ostatecznie jednak zakończył rozgrywki ze średnią 12,7 punktów, czterech zbiórek i jednego przechwytu w każdym spotkaniu.

Oprócz Montgomery'ego Rosa Radom zakontraktowała jeszcze trzech graczy serbskich, czym sfinalizowała budowę składu na przyszły sezon.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL