Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Schortsanitis graczem Panathinaikosu!

Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
Jak dotąd jego nazwisko kojarzyło się jednoznacznie z Maccabi Tel Awiw i Olympiacosem Pireus. Teraz dojdzie jeszcze jeden hegemon - Sofoklis Schortsanitis podpisał kontrakt z Panathinaikosem Ateny.

O tym, że między fanami Olympiacosu Pireus a Panathinaikosu Ateny istnieje tylko jedna więź - wzajemnej wrogości i nienawiści - nie trzeba nikomu przypominać. Oba kluby od lat funkcjonują jako dwaj najwięksi przeciwnicy rywalizując ze sobą na wszystkich możliwych płaszczyznach, nie tylko w kwestii sportowej.

Tym samym kibice Olympiacosu muszą być aktualnie bardzo zdenerwowani - kontrakt z lokalnym rywalem podpisał bowiem jeden z graczy, który jak dotąd jednoznacznie kojarzył się z występami dla aktualnego mistrza Grecji - Sofoklis Schortsanitis. Czarnoskóry center spędził bowiem w Pireusie aż pięć sezonów (2005/2010) i w tym czasie pięciokrotnie był wicemistrzem swojego kraju, a także wygrał Puchar Grecji. Dwukrotnie walczył w Final Four Euroligi, lecz z marnym skutkiem - drużyna zajęła czwarte i drugie miejsce.

Ostatnie dwa lata 27-letni koszykarz spędził w Maccabi Tel Awiw, z którym sięgnął po dwa mistrzostwa Izraela oraz po wicemistrzostwo Euroligi. W ostatnim sezonie notował przeciętnie 8,7 punktu i 3 zbiórki na arenie międzynarodowej oraz 9,1 punktu i 4,3 zbiórki w lidze krajowej.

Z Panathinaikosem "Big Sofo" parafował trzyletni kontrakt. Warto dodać, że z ateńskim klubem wcześniej rozstał się słynny trener Zeljko Obradović, a zastąpił go dotychczasowy szkoleniowiec Peristeri Ateny - Argyris Pedoulakis.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL