Najnowsze Wyniki/Kalendarz

LEGA Basket: Kemp w Premiacie Montegranaro!

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
To dość zaskakująca decyzja, zarówno ze strony samego zawodnika jak i włodarzy. Shawn Kemp, który liczy sobie 39 lat został nowym nabytkiem włoskiego teamu - Premiata Montegranaro. Amerykański skrzydłowy przez wiele lat występował w najsilniejszej lidze świata - po raz ostatni w sezonie 2002/03.

Weteran parkietów NBA - Shawn Kemp mimo sędziwego jak na koszykarza wieku - niespełna 39 lat, postanowił podpisać kontrakt z Premiatą Montegranaro. O zainteresowaniu tym graczem przez włodarzy tego teamu mówiło się już od dłuższego czasu, ale wiele wskazywało na to, że nie dojdzie do porozumienia między zawodnikiem a klubem.

Mierzący 208 cm zawodnik ma za sobą niezwykle bogatą karierę w NBA oraz reprezentacji USA. W 1994 roku wraz z innymi kolegami z drużyny narodowej wywalczył złoty medal mistrzostw świata, które zostały rozegrane w Kanadzie. Kemp sześć razy wystąpił w meczu gwiazd NBA, a w 1996 roku w finale najsilniejszej ligi świata jego ekipa - Seattle Supersonics zmierzyła się z Chicago Bulls, w którym to występował Michael Jordan.

Shawn ostatni raz na parkietach NBA występował w sezonie 2002/03. Wówczas bronił barw Orlando Magic. Na swoje konto 39-letni Amerykanin zapisywał 6,8 punktu i 5,7 zbiórki.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL