Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sędziowie NBA mówią "nie" flopperom

Cezary Szwarc
Cezary Szwarc
Według informacji docierających z obozu szkoleniowego sędziów NBA, zawodnicy wymuszający na arbitrach błędne decyzje, od najbliższego sezonu będą karani za swoje postępowanie.

Arbitrzy przebywający właśnie na corocznym szkoleniu przedsezonowym finalizują procedury, mające na celu wniesienie do NBA zasady karania tzw. flopperów. Nowe reguły mają zostać wprowadzone już w najbliższym sezonie. Gracze z często większymi umiejętnościami aktorskimi niż koszykarskimi stali się w ostatnich latach prawdziwą plagą w lidze. 

- Jeśli gracze nadal będą próbowali wymuszać pewne decyzje na sędziach, będą musieli liczyć się z konsekwencjami - wypowiadał się już na ten temat komisarz ligi, David Stern.

Jak na razie wiadomo jedynie, że tego typu przewinienia nie będą egzekwowane w samych meczach, a po ich zakończeniu. Po analizie spotkania specjalna komisja będzie miała prawo wyznaczyć karę dla oszukującego gracza. Choć David Stern nie potwierdza tych informacji, najbardziej prawdopodobną karą będą grzywny.

- Chcemy dać jasny przekaz dla wszystkich zawodników ligi, że nie chcemy, aby takie zagrania były częścią tej gry - dodawał jeszcze Stern.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL