Najnowsze Wyniki/Kalendarz

James Harden w Houston Rockets!

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
Nikt nie spodziewał się chyba, że najlepszy rezerwowy poprzedniego sezonu opuści Thunder. Zaskakująca wiadomość o przenosinach Hardena obiegła w niedzielny poranek cały koszykarski świat.

James Harden z Oklahoma City Thunder związany był od początku swojej kariery. W 2009 roku z trzecim numerem został wybrany w drafcie. Od tego czasu systematycznie umacniał swoją pozycję w zespole. W sezonie 2011/2012 zdobył nagrodę dla najlepszego zmiennika, a jego udział w zwycięstwach drużyny był nieoceniony.

Wszystko wskazywało na to, że 23-letni zawodnik podpisze niebawem nowy kontrakt z Thunder i  tam spędzi kolejne sezony. Do porozumienia jednak nie doszło, ponieważ OKC mogli zaoferować mu o kilka milionów mniej, niż inne drużyny...

Tak więc, Harden powędrował do Houston Rockets, gdzie pewnie właśnie proponują mu maksymalny kontrakt na kolejne lata. Barwy zmienił również Cole Aldrich, Daequan Cook i Lazar Hayward.

Thunder stracili podstawowego zmiennika i jednego z najważniejszych zawodników w składzie. Rotację wicemistrzów NBA wzmocni jednak Jeremy Lamb - młody, obiecujący i perspektywiczny zawodnik. Do Oklahomy przenosi się również Kevin Martin, znakomity strzelec z dystansu. Transakcję dopełnią dwa picki w pierwszej rundzie draftu 2013 i jeden w drugiej.

Komentarze (14):

 • OKC Zgłoś
  Lamb i picki bardzo dobre, Martin po sezonie odejdzie. Zastanawiam sie tylko jak to wplynie na chemie zespolu bo z Westbrokiem i Durantem stanowili zgrana paczke.
  • dillinger79 Zgłoś
   fajnie, raz że lubię Hardena, a dwa że jeszcze bardziej lubię H.Rockets; tak od czasów H.Olajuwon'a i całej tej bandy z połowy lat 90tych
   • marczyński Zgłoś
    Rzeczywiście Martinowi przy parze Durant - Westbrook ciężko będzie o podobne staty jak w poprzednim sezonie. Patrząc pod kątem przyszłości - złoty interes OKC. Harden to ważna
    Czytaj całość
    część drużyny, ale nie jest to gość nie do zastąpienia. Jeśli picki okażą się trafne, wyjdą na tym znakomicie.
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL