Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Deloach najlepszym dunkerem

Mateusz Zborowski
Mateusz Zborowski
Były gracz Siarki Tarnobrzeg, Michael Deloach okazał się bezkonkurencyjny w konkursie wsadów. Filigranowy zawodnik pokazał kilka naprawdę wysokiej klasy dunków.

W konkursie wsadów zaprezentowali się kibicom: Aaron Cel, Ben McCauley i zwycięzca konkursu trójek Przemysław Zamojski po stronie TBL oraz Austin Dufault, Vojtěch Hruban i Michael Deloach.

Jako pierwszy w eliminacjach zaprezentował się Austin Dufault, który wsadził piłkę do kosza tyłem zdobywając 14 punktów. Zamojski, który wygrał trójki wykonał efektowne 360 stopni i zdobył 20 punktów. Hruban po wsadzie po linii końcowej zgromadził 19 oczek. Aaron Cel do pomocy zaprosił piłkarza WKS-u, Piotra Ćwielonga, ale niestety próba okazała się nieudana. Były gracz Siarki, Michael Deloach wsadził piłkę po odbiciu od parkietu i również zdobył 19 punktów. McCauley wsadził po obrocie lewą ręką, co oceniono na 17 oczek. 

Druga runda eliminacji rozpoczęła się od windmilla Dufualta. Zamojski odpowiedział wsadem a'la Dominique Wilkins. Vojtěch Hruban próbował wsadzić pod nogą po zdjęciu piłki z rąk asystującego mu kolegi z drużyny. Aaron Cel przeskoczył nad kamerzystą siedzącym na krześle za co zdobył 22 punkty. Deloach porwał publiczność narzucając sobie samemu piłkę i zdobył 25 oczek. McCauley starał się włożyć dwie piłki, ale się nie udało. 

Eliminacje:

Austin Dufault - 14 i 16
Przemysław Zamojski - 20 i 18
Vojtěch Hruban - 19 i 0
Aaron Cel - 0 i 22
Michael Deloach - 19 i 25
Ben McCauley - 17 i 0

Do finału zakwalifikowali się: Dufault, Deloach i Zamojski. Dufualt skopiował wsad Deloacha z pierwszej rundy kwalifikacji. "Zamoj" próbował pod nogą, ale nie wyszło. Deloach niczym Spud Webb pofrunął nad koszem opuszczając piłkę pod nogi. Dufault wsadził na 17 oczek. Zamojski bez szans na wygraną zakończył finał bez punktów. Deloach ostatnim wsadem potwierdził swoją dominację zwyciężając konkurs. 

Finał:

Dufault - 20 i 17
Zamojski - 0 i 0
Deloach - 21 i 19

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL