Najnowsze Wyniki/Kalendarz

II liga: Basiński w Tychach

Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski
Choć drugoligowcy zakończyli rozgrywki niespełna trzy tygodnie temu, to w niektórych drużynach już myślą o nowym sezonie 2013/2014.

Działacze GKS-u Tychy wraz trenerem Tomaszem Jagiełką, po zajęciu jako beniaminek szóstej lokaty, powoli zaczęli kompletować skład na najbliższe rozgrywki. Pierwszym ich ruchem było podpisanie umów z dotychczasowymi kluczowymi zawodnikami zespołu. Tak więc nowe kontrakty parafowali: Paweł Olczak (średnio 11 punktów, 5 zbiórek), Tomasz Bzdyra (11,2 oczek, 7,5 zbiórki), Mariusz Markowicz (10,4 punktów) i Dawid Weiss (7,8 oczka, 2,9 asysty).

Po utrzymaniu trzonu ekipy kolejnym ruchem było ściągnięcie z SKK Siedlce, Radosława Basińskiego, który w zakończonym sezonie notował co mecz: 8,8 punktów, 5,6 zbiórki oraz 4,9 asysty (eval 14). Gracz ten może być sporym wzmocnieniem ekipy, która ma zamiar włączyć się do walki o I ligę. W najbliższych dniach rozstrzygnie się przyszłość pozostałych koszykarzy grających do tej pory w śląskim zespole.

Co ciekawe, gdy większość zespołów odpoczywa po sezonie, gracze GKS Tychy od 6 maja trenują trzy razy w tygodniu. Zajęcia potrwają do końca czerwca, kiedy to nastąpi miesięczna przerwa przed głównym okresem przygotowawczym.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL