Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejne wzmocnienia w GKS-ie Tychy

Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski
Działacze drużyny ze Śląska po zajęciu jako beniaminek szóstej lokaty w II lidze grupie B nie próżnują w okresie transferowym.

Najpierw umowę z GKS-em Tychy przedłużył trener Tomasz Jagiełka. Następnie udało się zatrzymać w zespole dotychczasowych zawodników, trójkę skrzydłowych: Pawła Olczaka (średnio 11 punktów, 5,0 zbiórek co mecz), Tomasza Bzdyrę (11,2 oczek, 7,5 deski, eval 15,6), Mariusza Markowicza (10,4 punktów) i obrońcę Dawida Weissa (7,8 oczka, 2,9 asysty).

Kolejnym krokiem było ściągnięcie ze spadkowicza z I ligi, SKK Siedlce rozgrywającego Radosław Basińskiego, który w zakończonym sezonie notował co mecz: 8,8 punktów, 5,6 zbiórki oraz 4,9 asysty (eval 14,1). Z tej samej drużyny przyszedł również center Tomasz Deja (8,9 oczek, 5,2 zbiórki). Natomiast z KKS-u Mickiewicz-Romus Katowice doszedł Rafał Sebrala, autor 9,6 punktów, 3,5 zbiórki w minionych rozgrywkach. Z MCKiS-u  Termo Rex S.A. Jaworzno udało się po raz drugi wypożyczyć 24-letniego rzucającego obrońcę Radosława Lemańskiego (11,0 oczek).

Na chwilę obecną z zespołu odszedł z powodów zdrowotnych Łukasz Kaczmarski, który wystąpił w 15 spotkaniach. Nie pewna jest przyszłość kontuzjowanego najlepszego strzelca ekipy w sezonie 2012/2013, Grzegorza Remina (12,1 punktu) oraz Daniela Małka (7,2 punktu). Ponadto z drużyną trenują młodzi zawodnicy MOSM Tychy, gdzie trenerem koordynatorem jest wspomniany już Tomasz Jagiełka.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL