Najnowsze Wyniki/Kalendarz

New York Knicks pozyskali Bargnaniego!

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Już na początek okna transferowego w NBA dochodzi do dużych transakcji. Tym razem do porozumienia w sprawie wymiany doszli New York Knicks i Toronto Raptors.

New York Knicks i Toronto Raptors dokonali dużej wymiany już na początku okna transferowego w NBA. W jej wyniku do zespołu z Nowego Jorku trafił Andrea Bargnani, natomiast do Kanady powędrował Steve Novak, Marcus Camby, a także wybór w pierwszej i drugiej rundzie draftu w roku 2016.

Tym samym Masai Ujiri (nowy generalny menadżer Raptors) zaczął działać i zrealizował swój pierwszy cel, jakim było wytransferowanie Bargnaniego. Przypomnijmy, że Włoch został wybrany przez Raptors z numerem pierwszym w drafcie 2006. W poprzednich rozgrywkach notował średnio 12,7 punktów, 3,7 zbiórki. Zawodnik w przyszłym sezonie zarobi 10,5 miliona dolarów. Ekipa z Kanady przejęła dwóch zawodników, których wartość kontraktów na przyszły sezon wynosi łącznie ponad osiem milionów dolarów. Camby po kilku latach wraca do Toronto, bowiem to oni wybrali środkowego w drafcie 1996. Kontrakt Marcusa jest częściowo gwarantowany, dlatego też w każdej chwili może zostać zwolniony.

Jak donoszą źródła, Knicks nie zaprzestaną działań na rynku transferowym. Prawdopodobnie będą chcieli, by dołączył do nich rozgrywający - Aaron Brooks.

Komentarze (4):

 • hattori hanzo Zgłoś
  na razie to nie jest potwierdzone, wiec spokojnie
  • jaet Zgłoś
   Wzmocnienia ??? Knicks mają tak napięty budżet, że Bargnani był jedną z nielicznych opcji, ale 2/3 ligi ma z tego tradu niezły ubaw. Ja też już nie mogę doczekać się Andrei i
   Czytaj całość
   Amare'a równocześnie na parkiecie, szczególnie w obronie :). NYK zrobili Toronto wielką przysługę, bo Raptors szukali na Włocha chętnego od 3 lat i już się wydawało, że Bargnani ze swoim kontraktem, jest jednym z zawodników niemożliwych do wymienienia, no ale od czego są Knicks, niemalże jak pod sterami starego dobrego Isiah Thomasa na stanowisku GM. O Rondo, to Knicks mogą zapomnieć, bo co mają interesującego zaproponować Celtom w zamian ??? Ani picków, ani wygasających kontraktów... Moim zdaniem Knicks mają pozamiatane w kontekście walki o tytuł, a wszystko zaczęło się od fatalnej w skutkach decyzji przyśpieszenia transferu Melo Anthonego, za którego Knicks oddali najważniejszych zawodników, a którego mogli dostać bez problemu po sezonie. Było posłuchać Donniego Walsha i nie ulegać presji zawodnika.
   • Melo Zgłoś
    i pozyskanie Rajona Rondo
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL