Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ukraina pierwszym rywalem Polaków w Lublinie

Karol Wasiek
Karol Wasiek
W piątek podopieczni Dirka Bauermanna rozegrają ósmy sparing w okresie przygotowawczym do EuroBasketu. Naszym rywalem będą Ukraińcy.

Na turnieju w Lublinie rozegramy trzy spotkania. W piątek zmierzymy się z Ukrainą, w sobotę z Wielką Brytanią, a na zakończenie staniemy do walki z reprezentacją Szwecji.

Nasi wschodni sąsiedzi od dwóch lat są prowadzeni przez Mike'a Fratello, który w przeszłości był trenerem takich ekip jak Atlanta Hawks, Cleveland Cavaliers i Memphis Grizzlies. Obecnie pracuje także dla stacji TNT, w której jest komentatorem telewizyjnym.

W kadrze ukraińskiej w przeciągu dwóch lat zaszło kilka znaczących zmian. W drużynie nie ma już Oleksieja Pecherowa, Kyryla Fesenki czy Siergieja Liszczuka. To oni grali główne role na litewskim EuroBaskecie. Teraz trener Fratello ma do dyspozycji nieco innych graczy - liderami są Eugene Jeter oraz Wiaczesław Krawcow. "Pooh" Jeter jest graczem naturalizowanym, który w latach 2007-2008 występował w BC Kijów. Jednakże jest on bardziej znany z tego, że grał w Sacramento Kings, a później w lidze hiszpańskiej - Joventut Badalona. Ostatnio przeniósł się do ligi chińskiej.

Ten drugi na co dzień występuje w lidze NBA. Ostatni sezon spędził w Detroit Pistons, w którym głównie był rezerwowym. Wystąpił tylko w 25 meczach i jego statystyki "nie powalą na ziemię". Aczkolwiek w jednym meczu przeciwko Indianie Pacers zaliczył double-double (14 punktów, 10 zbiórek). Od nowego sezonu ma grać w Milwaukee Bucks.

Ukraińców czeka trudne zadanie w piątkowym meczu. Polacy są w coraz wyższej formie i są faworytem tego pojedynku. Podopieczni Dirk Bauermann wygrali trzy ostatnie spotkania na turnieju w Belgii. Teraz chcą ten wynik powtórzyć w Lublinie przed własną publicznością.

Na EuroBaskecie Ukraińcy będę rywalizować w grupie A. Ich przeciwnikami będą: Wielka Brytania, Belgia, Izrael, Francja oraz Niemcy.

Terminarz spotkań rozgrywanych w Lublinie:

23 sierpnia (piątek)
16:30 Wielka Brytania - Szwecja
19:00 Polska – Ukraina

24 sierpnia (sobota)
15:30 Ukraina - Szwecja
18:00 Polska - Wielka Brytania

25 sierpnia (niedziela)
18:00 Polska - Szwecja

Polacy poradzą sobie z Ukrainą?Polacy poradzą sobie z Ukrainą?

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL