WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

KIT 10, czyli największe rozczarowania EuroBasketu 2013

Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
Największym zwycięzcą słoweńskiego turnieju jest Tony Parker i kadra Francji. A kto znalazł się na przeciwległym biegunie? Słaba Rosja? Fatalna Turcja? Niestety, w tym gronie nie brakuje Polski...

Reprezentacja Rosji

Nawet pomimo nieobecności pięciu największych gwiazd, w tym Andreja Kirilenki, "Sborna" nie powinna rozegrać aż tak złego turnieju. Bo w przypadku rosyjskiego zespołu tak naprawdę nie chodzi tylko o bilans 1-4 i zwycięstwo jedynie na osłodę łez w ostatnim meczu grupowym nad równie słabą Turcją.

Porażka ekipy Vasiliya Karaseva na Słowenii to coś więcej - to zakończenie przygody z EuroBasketem na pierwszej fazie po raz pierwszy w historii, to zanotowanie najgorszego wyniku drużyny od momentu rozpadu Związku Radzieckiego i wreszcie, to dopiero 21. (ax aequo z trzema innym drużynami), czyli de facto ostatnie, miejsce zespołu, który bronił brązowego medalu z poprzedniej imprezy!

Aż żal było patrzeć na jedynego skutecznego zawodnika wśród Rosjan - Alexeya Shveda - który w pojedynkę, za wszelką cenę chciał pokazać, że jest prawdziwym liderem. I był takowym, tyle że jego 16,4 punktu i 4,8 asysty na nic się zdało.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL