Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rose poprowadzi Bulls do mistrzostwa?

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Nie widzieliśmy go na parkietach NBA przez ponad rok, ale powrócił w wielkim stylu. Czy Derrick Rose poprowadzi Chicago Bulls do wielkich rzeczy?

Derrick Rose powrócił na parkiety ligi NBA i już w okresie przedsezonowym rozgrywa wielkie mecze. Przykład? 32 punkty w starciu z Indianą Pacers, czy też 24 "oczka" w ostatnio rozegranym spotkaniu z Milwaukee Bucks. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość. W związku z tym coraz częściej wymienia się Byki w gronie faworytów do mistrzostwa.

- W tym roku zebraliśmy najlepszy zespół, w którym kiedykolwiek przyszło mi występować - skomentował Joakim Noah. Zbliżające się rozgrywki będą siódmymi w karierze centra na parkietach NBA.

Z kolei Luol Deng przyznał, że rok bez Rose'a paradoksalnie bardzo dobrze wpłynął na cały zespół. - Nikt nie chce stracić gracza na cały rok, ale myślę, że absencja Derricka pomogła nam wszystkim.

W opinii zawodników ekipy z Wietrznego Miasta, Rose spisuje się jeszcze lepiej niż przed urazem. To jednak jeszcze bardziej zwiększa oczekiwania wobec całej organizacji, z dnia na dzień rośnie presja wyniku, choć na dobrą sprawę do startu rozgrywek 2013/14 pozostało siedem dni. - Wiele obietnic, wiele oczekiwań. Stawiamy sobie wysokie cele, dokładnie tak jak co roku - podsumował Carlos Boozer.

Komentarze (2):

 • KB24 Zgłoś
  Chicago będzie jednym z faworytów konferencji wschodniej. W kontekście walki o mistrzostwo dużą role ogrywać będą rezerwowi. O ile pierwsza piątka prezentuje się fajnie, o tyle bardzo
  Czytaj całość
  dużo zależeć będzie od Butlera i Hinricha. Potencjał jest, jednak do PO jeszcze sporo czasu.
  • Romano Zgłoś
   Byłoby pięknie ale ja chciałbym żeby chociaż do finału doszli. Obejrzałem kilka meczy Byków i faktycznie można zauważyć że Rosa gra dużo mądrzej. Punktuje z każdej pozycji, do
   Czytaj całość
   punktów z wjazdów pod kosz i dystansu dokłada bardzo dużą ilość rzutów wolnych (najczęściej celnych). Chicago cele sobie stawia wysokie bo znają swoją wartość i może to właśnie będzie ten wymarzony rok w którym fani Bulls będą mieli dużo powodów do radości.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL