Najnowsze Wyniki/Kalendarz

GTK Gdynia powstrzyma Muszkieterów? - zapowiedź kolejki II ligi koszykarzy

Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski
W najbliższy weekend koszykarze II ligi rozegrają ósmą serię spotkań w swoich grupach. Obecnie trzy zespoły pozostają niepokonane.

W grupie A wiele emocji kibice mogą spodziewać się po pojedynku niepokonanych Muszkieterów Nowa Sól z GTK Gdynia. Goście wzmocnieni zawodnikami Asseco Gdynia są w stanie powalczyć o zwycięstwie na parkiecie lidera. Również ciekawie powinno być w spotkaniu drugiej, Legii Warszawa z czwartą Notecią Inowrocław. Podopieczni Piotra Bakuna i Roberta Chabelskiego nie mogą sobie pozwolić na porażkę, aby walczyć nadal o wygranie rundy zasadniczej. Siłą gości są podkoszowi gracze: Mikołaj Grod (średnio 17,0 punktów i 6,0 zbiórek), Karol Michałek (10,0 oczka, 8,3 zbiórki) i Hubert Wierzbicki (9,3 punktów, 3,8 zbiórki).

Czy kibice Legii będą mieć powody do radości w niedzielę?Czy kibice Legii będą mieć powody do radości w niedzielę?

W grupie B o ósme zwycięstwa prowadzący w tabeli GKS Tychy i GTK Fluor Gliwice. Ci pierwsi w sobotą zmierzą się na wyjeździe z zaskakująco dobrze spisującą się Pogonią Prudnik wzmocnioną w tygodniu Tomaszem Madziarem.

Podopiecznym Tomasza Jagiełki wcale o kontynuowanie passy nie będzie łatwo. Tych drugich natomiast czeka przeprawa z Sudetami Jelenia Góra. Zespół ten pomimo osłabienia przed sezonem spisuje się bardzo dobrze i z bilansem 5-2 zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Sytuacja ta sprawi, że drużyna z województwa dolnośląskiego będzie mogła na większym luzie podejść do tego meczu, ponieważ większa presja ciąży na gospodarzach.

W grupie C lider, SKK Siedlce w tygodniu dokonał jeszcze jednego transferu. W miejsce słabo spisującego się Tomasza Gałana (4 spotkania, średnio 0,8 punktów, 1,0 zbiórki) przyszedł z PTG Sokoła Łańcut, Kamil Gawrzydek. Wydaje się, że ten ruch transferowy pozwoli trenerowi Wiesławowi Głuszczakowi na większe pole manewru pod koszem. W związku z tym spadkowicz z I ligi jest nie tylko zdecydowanym faworytem z starciu z AZS AGH Alstom Kraków (bilans 5-2), ale i głównym kandydatem do powrotu na zaplecze TBL. Ważne dla układu tabeli spotkanie odbędzie się w Radomiu, gdzie Rosa II podejmie MKS Skierniewice. Zdolna młodzież z Mazowsza u siebie jest groźna dla każdego co najlepiej pokazują jej dotychczasowe wyniki w lidze (porażka tylko z UMKS Kielce) jak i Pucharze Polski koszykarzy.

Terminarz VIII kolejki: 

GRUPA A

SMS PZKosz Władysławowo - Basket Junior Suchy Las (sobota, 15.00)
MKS Drogbruk Kalisz - Polonia Warszawa (sobota, 15.00)
SKM Nowa Sól - GTK Gdynia (sobota, 18.00)
AZS UMK Consus PBDI Toruń - Wybrzeże Korsarz Gdańsk (sobota, 20.00)
Legia Warszawa - Noteć Inowrocław (niedziela, 17.00)
KS Basket Piła - Trefl II Sopot (niedziela, 18.30)

GRUPA B

MOSiR Cieszyn - Doral Nysa Kłodzko (sobota, 17.00)
Pogoń Prudnik - GKS Tychy (sobota, 17.30)
KKS Mickiewicz-Romus Katowice - AZS AWF Katowice (sobota, 17.30)
AZS Politechnika Częstochowa -  Alba Chorzów (sobota, 18.00)
GTK Fluor Gliwice - Sudety Jelenia Góra(soboa, 18.00)
Roben Gimbasket Wrocław - Exact Systems Śląsk Wrocław (sobota, 19.00)

GRUPA C

AZS AWF ggmedia.pl Kraków - UMKS Kielce (sobota, 17.30)
Pułaski Warka - Sokół Ostrów Mazowiecka (sobota, 18.00)
SKK Siedlce - AZS AGH Alstom Kraków (sobota, 18.00)
BKS Tur Bielsk Podlaski - TS Wisła Kraków (sobota, 18.00)
Księżak Łowicz - KS Piaseczno (sobota, 18.30)
Rosa II Radom - MKS Skierniewice (niedziela, 17.00)

Tabele:

GRUPA A

II liga mężczyzn, gr. A

MDrużynaMPktZP+-
1Legia Warszawa224119317181357
2Muszkieterowie Nowa Sól223917515321344
3Noteć Inowrocław223816617671506
4MKS Drogbruk Kalisz223816618281603
5GTK Gdynia2234121017701677
6Trefl II Sopot2233111215291513
7AZS UMK Consus PBDI Toruń2233111216251647
8MKS Polonia Warszawa223191315641573
9Basket Junior Suchy Las243391517961824
10SMS PZKosz Władysławowo233291416061718
11KS Basket Piła253161918561987
12Wybrzeże Korsarz Gdańsk222202211792021


GRUPA B

II liga mężczyzn, gr. B

MDrużynaMPktZP+-
1GKS Tychy224220219201397
2GTK Fluor Gliwice224119318741430
3Alba Chorzów223715717491607
4AZS AWF Katowice223614817401542
5Sudety Jelenia Góra223513917631628
6Pogoń Prudnik223513916841543
7Exact Systems Śląsk Wrocław2233111115041576
8Doral Nysa Kłodzko2233111115771495
9KKS Mickiewicz-Romus Katowice2838101821852141
10AZS Politechnika Częstochowa283791919152143
11KS MOSiR Cieszyn283682020202391
12UKS Gimbasket Wrocław282912713112330


GRUPA C

II liga mężczyzn, gr. C

MDrużynaMPktZP+-
1SKK Siedlce224018417651495
2UMKS Kielce223917517921457
3Rosa II Radom223816616181380
4MKS Skierniewice223816617461633
5AZS AGH Alstom Kraków223715716491479
6Księżak Łowicz223614816261460
7Tur Bielsk Podlaski2233111116511646
8Pułaski Warka223081416401653
9KS PWiK Piaseczno222971516381808
10Wisła Kraków222861615601794
11OKK Sokół Ostrów Mazowiecka222312112961930
12AZS AWF ggmedia.pl Kraków22143198041050

Czy GTK Gdynia pokona na wyjeździe Muszkieterów Nowa Sól?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL