Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Trzy dogrywki w Prudniku - podsumowanie kolejki II ligi koszykarzy

Stanisław Grabowski
W weekend koszykarze II ligi rozegrali drugą kolejkę rundy rewanżowej. W najbardziej zaciętym pojedynku potrzebne były aż trzy dogrywki do wyłonienia zwycięzcy.

W grupie A bardzo cenne zwycięstwo zanotował lider, Legia Warszawa. Zespół ze stolicy ograł na wyjeździe MKS Drogbruk Kalisz 80:71. 22 punkty i 7 zbiórek dla gości zanotował rozgrywający Andrzej Paszkiewicz. Dzięki temu sukcesowi ekipa Piotra Bakuna i Roberta Chabelskiego może ze spokojem czekać na wyniki spotkań Muszkieterów Nowa Sól. 21 oczek z ławki Przemysława Żołnierewicza dało wygraną GTK Gdynia w starciu z AZS UMK Consus PBDI Toruń.

W grupie B solidarnie swoje mecze wygrali liderzy na własnym parkiecie. GTK Fluor Gliwice rozgromiło Exact Systems Śląsk Wrocław 111:54. Najskuteczniejszym graczem zawodów był autor 18 punktów Emil Podkowiński. Natomiast GKS Tychy wygrało z Albą Chorzów 103:76. 20 oczek rzucił Marceli Dziemba, 17 dodał Tomasz Deja, a 16 Tomasz Bzdyra. W najbardziej wyrównanym pojedynku Pogoń Prudnik pokonała KS MOSiR Cieszyn 95:85. Bohaterem miejscowych został Jarosław Pawłowski (23 punkty, 22 zbiórki, w tym 9 w ataku, eval 32), który buzzer beaterem doprowadził do trzeciej dogrywki, w której gospodarze nie dali już przyjezdnym żadnych szans (15:5).

W grupie C MKS Skierniewice przegrał u siebie z UMKS Kielce 84:93. W szeregach miejscowych cały czas widoczny jest brak Radosława Jarosza. 23 oczka w ekipie Rafał Gila rzucił Piotr Osiakowski. W Krakowie zwycięstwa odniosły AZS AGH Alstom i Wisła. Ci pierwsi rozgromili outsidera OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 121:71, a 26 punktów rzucił rezerwowy Michał Borówka (5/6 za 3). Tych drugich do sukcesu poprowadził doświadczony Łukasz Kasperzec, autor 15 oczek, 8 zbiórek i 7 asyst. W niedzielnym spotkaniu Rosa II Radom okazała się lepsza w derbach Mazowsza od Pułaskiego Warka 80:66. Do zwycięstwa młodzież Karola Gutkowskiego poprowadził Damian Jeszke (26 oczek, 9 zbiórek), a double-double zanotował center Łukasz Sobuta (12 punktów, 12 zbiórek). SKK Siedlce w pojedynku na szczycie z Księżakiem Łowicz w ostatnich minutach przechylił szalę na swoją korzyść. 17 punktów dla drużyny Wiesława Głuszczaka zdobył Rafał Sobiło. Wśród rywali wyróżnili się Bartosz Włuczyński, Bartłomiej Szczepaniak i Łukasz Bąk (odpowiednio 20, 19, 11 oczek). Ten ostatni zebrał dodatkowo 10 piłek z tablic.

Wyniki XIII kolejki:

GRUPA A

Trefl II Sopot - KSK Noteć Inowroocław
65:64 (20:10, 17:18, 15:20, 13:16)
GTK Gdynia - AZS UMK Consus PBDI Toruń 91:85 (20:18, 23:25, 27:17, 21:25)
Polonia Warszawa - Basket Junior Suchy Las
82:72 (28:16, 14:23, 15:13, 10:15, 15:5)
KS Basket Piła - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 76:51 (21:16, 23:12, 14:11, 18:12)
MKS Drogbruk Kalisz - Legia Warszawa 71:80 (24:26, 18:19, 10:28, 19:7)
SKM Muszkieterowie Nowa Sól - SMS PZKosz Consus Władysławowo (przełożony na 13.01)

GRUPA B

Pogoń Prudnik - MOSiR Cieszyn
95:85 (18:21, 21:18, 22:11, 8:19, 4:4, 7:7, 15:5)
KKS Mickiewicz-Romus Katowice - Roben Gimbasket Wrocław 103:42 (36:8, 24:20, 28:10, 15:4)
KS AZS AWF Katowice - AZS Politechnika Częstochowa 84:63 (17:19, 27:15, 26:17, 14:12)
GTK Fluor Gliwice - Exact Systems Śląsk Wrocław
111:54 (26:15, 20:11, 29:13, 26:15)
GKS Tychy - Alba Chorzów 103:76 (25:21, 23:22, 28:18, 27:15)
KS Sudety Jelenia Góra - Doral Nysa Kłodzko 67:74 (26:31, 11:13, 14:17, 16:13)

GRUPA C

AZS AGH Alstom Kraków - Sokół Ostrów Mazowiecka 121:71 (30:14, 36:21, 33:17, 22:19)
TS Wisła Kraków - KS Piaseczno 96:70 (28:19, 25:15, 21:21, 22:15)