WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rasid Mahalbasić: PGE Turów to klasowa drużyna

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Rasid Mahalbasić w ostatnią niedzielę wraz z zespołem z Nymburka rywalizował w ramach ligi VTB z PGE Turowem Zgorzelec.

Rasid Mahalbasić bardzo dobrze znany jest polskim kibicom, ponieważ w poprzednim sezonie z powodzeniem występował w ekipie Asseco Prokomu. 23-letni podkoszowy po dobrych występach w ekipie z Gdyni miał sporo propozycji na stole. Zdecydował się na grę w CEZ Basketball Nymburk. Tak się złożyło, że czeska ekipa znalazła się w tej samej grupie ligi VTB, co PGE Turów Zgorzelec. W ostatnią niedzielę obie ekipy zmierzyły się ze sobą. Górą byli podopieczni Miodraga Rajkovicia, którzy wygrali 103:94.

Jednym z wyróżniających się zawodników w drużynie prowadzonej przez Kestutisa Kemzurę był właśnie Mahalbasić, który w ciągu 13 minut zdobył 12 punktów.

- PGE Turów zagrał naprawdę bardzo dobre zawody, zdobyli ponad 100 punktów i byli stroną przeważającą w tym spotkaniu. My mieliśmy spore problemy w obronie i to zaważyło o naszej porażce - wyjaśnia Mahalbasić, który chwali przy okazji ekipę wicemistrza Polski.

- Wiem, że w drużynie ze Zgorzelca jest kilku kontuzjowanych graczy i to z pewnością im przeszkadza, ale moje zdanie jest takie, że to klasowa drużyna z wieloma świetnymi zawodnikami - zauważa były gracz Asseco Prokomu Gdynia.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL