Najnowsze Wyniki/Kalendarz

LeBron James: Durant zasłużył na MVP

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Już wkrótce wyjaśni się kto otrzyma nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika rozgrywek 2013/14. LeBron James nie ma wątpliwości w tej kwestii.

Wyścig po nagrodę MVP w lidze NBA z całą pewnością rozstrzygnie się pomiędzy Kevinem Durantem a LeBronem Jamesem. Warto podkreślić jednak, że od pewnego czasu lider Oklahoma City Thunder ucieka w tej rywalizacji, co z resztą dostrzegł gracz Miami Heat.

- Myślę, że K.D. rozgrywa wielki sezon i byłoby świetnie, gdyby został wyróżniony nagrodą MVP. Przez cały sezon gra na tym poziomie. Jest najbardziej systematycznym graczem w kontekście tej nagrody - podkreślił LeBron James.

O przewadze Duranta świadczą też sezonowe statystyki obu koszykarzy. Zawodnik Grzmotów zatrzymał je na poziomie 32 punktów, 7,5 zbiórki oraz 5,5 asysty. LeBron z kolei obok swojego nazwiska notuje 26,9 punktu, 6,9 zbiórki i 6,4 asysty.

Sezon zasadniczy zakończy się 16 kwietnia. Obaj wymienieni wyżej zawodnicy mają przed sobą jeszcze po cztery mecze do rozegrania w tej fazie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL