Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Przegląd wojsk przed finałem WKK Probotics Wrocław - Polfarmex Kutno

Mateusz Zborowski
Mateusz Zborowski
Przed finałem I ligi porównujemy zespoły WKK i Polfarmexu. Która drużyna dysponuje większą siłą rażenia przed pierwszym starciem?

Rozgrywający:

Norbert Kulon (średnie: 7,4 puntu i 3,1 asysty)

Norbert Kulon ma szansę awansować drugi raz z rzędu do TBLNorbert Kulon ma szansę awansować drugi raz z rzędu do TBL
Kulon drugi raz z rzędu stanie przed szansą awansu do TBL. W zeszłym roku był ważnym punktem Śląska, a teraz znakomicie odnalazł się w Kutnie. W finałach niejako z konieczności będzie zaczynał jako starter, ponieważ kontuzji przed samym finałem doznał Dawid Bręk. Kulonowi przyjdzie toczyć pojedynki z Janem Grzelińskim, z którym znają się jak łyse konie. Gracz z Kutna ma przewagę fizyczną nad swoim młodszym o dwa lata kolegą. Czy drugi rok z rzędu poprowadzi swoją drużynę na parkiety ekstraklasy?

Jan Grzeliński (10,3 puntu i 3,3 asysty)
Grzeliński mimo 20 lat jest liderem drużyny z WrocławiaGrzeliński mimo 20 lat jest liderem drużyny z Wrocławia
Mimo tylko 20 lat Grzeliński już jest jedną z najlepszych jedynek w I lidze. Trzeba dodać, że jest to dla niego debiutancki sezon w tej klasie rozgrywkowej, ale jeśli będzie w dalszym ciągu prezentował taką formę to długo już na zapleczu TBL nie pogra. Młody, bardzo szybki i trudno do zatrzymania. W rywalizacji z Kulonem z pewnością na plus Grzelińskiego przemawia lepszy rzut i dynamika. 

Przewaga według SportoweFakty.pl: Jan Grzeliński

Komentarze (1):

 • Wagram Zgłoś
  WKK nie lubi agresywnej obrony! Stawiam na łatwy awans Kutna. Do tego ławka! Wadowski i Łopatka nie sa już wykorzystywanie w rotacji! Wrocławianie mają zatem w finałach 5 rezerwowych - w
  Czytaj całość
  tym Leńczuka i Kolowce, którzy grają tylko epizody. W dodatku Kolowca zawodzi zarówno w ataku jak i w obronie... Będzie ciekawie, ale jednostronnie.PS. Redakcja zapomniała o Kubie Koelnerze jako rezerwowym ;)

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL