WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Krzysztof Szablowski dołączy do beniaminka

Michał Fałkowski
Michał Fałkowski
Krzysztof Szablowski, który w ostatnim sezonie prowadził Stal Ostrów Wielkopolski, najprawdopodobniej dołączy do sztabu trenerskiego beniaminka Tauron Basket Ligi, Polfarmexu Kutno.

Po roku nieobecności, Krzysztof Szablowski najprawdopodobniej wróci do Tauron Basket Ligi. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, były trener m.in. Anwilu Włocławek czy Stali Ostrów Wielkopolski ma dołączyć do sztabu Jarosława Krysiewicza w Polfarmexie Kutno.


Polfarmex awansował do ekstraklasy dzięki zwycięstwu 3-0 w finale 1. ligi z WKK Wrocław. Obecnie klub z Kutna jest na etapie kształtowania składu oraz reorganizacji zaplecza, by dostosować się do wymogów najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednym z elementów przebudowy ma być zatrudnienie osoby, która zna realia Tauron Basket Ligi.

Szablowski przez kilka lat związany był z Anwilem Włocławek, prowadząc nawet zespół samodzielnie przez połowę sezonu 2011/2012, gdy zwolniony został Emir Mutapcić. Następnie 37-letni szkoleniowiec współpracował z Mariuszem Niedbalskim w Treflu Sopot, a rok temu znalazł zatrudnienie w 1-ligowej Stali Ostrów Wielkopolski.

Choć początkowo mówiło się, że ostrowski klub zatrudnia Szablowskiego na dłuższy czas i szerszą perspektywę, w styczniu trener został zwolniony. Ta roszada nic jednak nie zmieniła, bowiem Stalówka i tak nie awansowała do play-off.

Nie jest do końca znana rola, jaką w Kutnie będzie pełnił Szablowski, ale - wedle jeszcze niepotwierdzonych informacji - przejście trenera do Polfarmexu jest już przesądzone.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Mateusz Bartosz blisko pozostania w Kutnie  

Czy zatrudnienie Krzysztofa Szablowskiego to dobry ruch dla Kutna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL