Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dlaczego Czarni zdecydowali się na trenera Mijatovicia?

Karol Wasiek
Karol Wasiek
[tag=19106]Dejan Mijatović[/tag] od nowego sezonu będzie trenerem Energi Czarnych Słupsk. - Dostaliśmy bardzo dobre opinie na jego temat z Serbii - zaznacza Marcin Sałata.

Trener Dejan Mijatović jest bardzo dobrze znany polskim kibicom, bo w sezonie 2009-2010 prowadził ekipę PBG Basket Poznań. Teraz zastąpi na stanowisku pierwszego trenera - Energi Czarnych Słupsk Andreja Urlepa, który przeniesie się na Litwę. Co ciekawe słoweński szkoleniowiec jeszcze w trakcie sezonu poinformował działaczy o swojej decyzji.


- Trener Urlep jeszcze w trakcie rozgrywek powiedział nam, że nie zostaje na kolejny sezon w Polsce, więc nie rozpatrywaliśmy jego osoby - podkreśla Marcin Sałata, generalny menedżer Energi Czarnych Słupsk, który wyjaśnia, dlaczego klub zdecydował się na zatrudnienie Mijatovicia. Zaważyły dwa aspekty: dobre opinie na temat jego pracy oraz to, że miał już wcześniej kontakt z polską koszykówką.

- To, że pracował w Polsce na pewno po części miało wpływ na naszą decyzję. Wiadomo, że sytuacja się nieco zmieniła, ale trener cały czas obserwował polski rynek. Miał kontakt z polskim agentem i można śmiało powiedzieć, że był na bieżąco z polskimi rozgrywkami - ocenia Sałata.

Mijatović jest obecnie trenerem kadry Serbii do lat 20. Od 8 lipca będzie prowadzić reprezentację w Mistrzostwach Europy. - Dostaliśmy bardzo dobre opinie na jego temat z Serbii oraz od zawodników, z którymi tutaj współpracował. Na pewno to nam pomogło nieco podjąć tę decyzję - przyznaje Sałata.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Łukasz Seweryn zagra w Czarnych Słupsk!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL