Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Euroliga kobiet zagości w Toruniu!?

Adam Popek
Adam Popek
Jeszcze parę miesięcy temu takie rozwiązanie wydawało się prawie nierealne. Tymczasem wiele wskazuje na to, że europejski basket powróci do grodu Kopernika.

Wedle informacji portalu www.pomorska.pl działacze już zgłosili chęć występów w tych prestiżowych rozgrywkach, gdzie popularne "Katarzynki" miałyby zastąpić wicemistrza Polski, CCC Polkowice.


- To nie była prosta decyzja, ale po konsultacjach z władzami miasta i trenerem uznaliśmy, że warto podjąć ryzyko. To wielka szansa dla klubu, miasta oraz toruńskiej koszykówki - powiedział prezes Maciej Krystek.

Przed laty Energa rywalizowała na międzynarodowej arenie, tyle że pod egidą mniej renomowanego pucharu FIBA. Co ciekawe, zagości tam jeśli nie uda się spełnić wymogów euroligowych.

Póki co jednak bliższy wydaje się pozytywny finisz sprawy. W Toruniu dostępna będzie nowa hala, która oferuje najwyższe standardy. Ponadto wsparcie finansowe zapowiedziało miasto.

Od ewentualnego przyjęcia do grona ELW zależy dalsza polityka transferowa czwartego zespołu Tauron Basket Ligi Kobiet.

Czytaj więcej na www.pomorska.pl

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (2):

 • kiss Zgłoś
  acha, a po tym co piszesz o walce o wicemistrzostwo domniemam, że jesteś z Krakowa. Nie długo jeszcze będziecie chodzić zadufani, bo jak nie Energa to Artego. Nie zawsze w sporcie wygrywa
  Czytaj całość
  budżet.:)
  • Gregor Zgłoś
   Jeśli się nie mylę to po pierwsze klubu z Torunia nie będzie stać na udział w Eurolidze (chyba że ma zabezpieczone dodatkowe 2mln - nie lepiej byłoby to wydać na ligę i eurocup?) po
   Czytaj całość
   drugie zaproszenie (takie jak Energa) otrzymało kilkanaście drużyn (od dawna wiadomo, że FIBA nie jest w stanie zebrać nie 16 jak planowano a 12 drużyn).

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL