WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Marcin Gortat chce wydać książkę. W niej opisze to, co stało się na EuroBaskecie 2013

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Marcin Gortat planuje wydać książkę. W niej przedstawi to, co stało się na EuroBaskecie 2013, który odbywał się na Słowenii. Polska reprezentacja poniosła porażkę z kretesem.

Środkowy reprezentacji Polski oraz gracz, który na co dzień występuje w lidze NBA planuje wydać książkę o kulisach swojej kariery. Głównym powodem, który skłonił Marcina Gortata do tego jest EuroBasket 2013, na którym Polacy kompletnie zawiedli. Mieli być rewelacją turnieju, a zakończyli rozgrywki zaledwie z jedną wygraną i do domów pojechali szybciej niż pierwotnie oczekiwano.

Gracz podczas turnieju tylko raz stanął do polskich mediów. Później im konsekwentnie odmawiał. Podobnie było podczas całego sezonu NBA. Skąd taka decyzja? - Nie do końca zgadzałem się z rzeczami, które były napisane o mnie i o kadrze po EuroBaskecie. Postanowiłem odciąć się od mediów, żeby przemawiała za mną moja gra, a nie słowa, które wypowiadam do was - mówi środkowy.

- Miejmy nadzieję, że pewnego dnia wyjdzie książka, w której ujawnię wiele kulisów i może wielu zrozumie dlaczego się tak zachowałem. Chcę w niej zawrzeć także to, dlaczego tak zagraliśmy na EuroBaskecie, jak wygląda mój sezon, moje życie. Myślę, że to będzie taki punkt, gdzie bardzo dużo spraw się wyjaśni - podkreśla reprezentant Polski, który w tym roku nie będzie grał w reprezentacji Polski.

- Nie ma co ukrywać, że to był bolesny moment dla mnie. To wszystko czyta moja mama i tata i nie jest łatwo czytać o swojej rodzinie takie rzeczy - zaznacza Gortat.

Książka jest raczej melodią przyszłości, bo gracz zamierza latem podpisać długoletni kontrakt w NBA.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Najlepszy okres w mojej karierze - rozmowa z Marcinem Gortatem

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL