Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Knicks i Mavericks uzgodnili wymianę

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
New York Knicks i Dallas Mavericks dość niespodziewanie porozumieli się w sprawie wymiany, na mocy której Tyson Chandler powróci do ekipy z Teksasu.

W gąszczu zalewających nas plotek transferowych, w końcu doczekaliśmy się pierwszej wymiany. Na jej mocy New York Knicks wysłali do Dallas Mavericks dwóch zawodników: Tysona Chandlera, a także Raymonda Feltona. W drugą stronę powędrował nieco bardziej rozbudowany pakiet. Do ekipy z Nowego Jorku trafił Jose Calderon, Samuel Dalembert, Wayne Ellington, Shane Larkin, a także dwa wybory w drugiej rundzie tegorocznego draftu: 34 i 51.


Tym samym Mavericks znów mają w swoich szeregach centra, którego zdecydowali się oddać do Knicks pod koniec 2011 roku. Jego umowa obowiązuje jeszcze przez jeden rok. Za rozgrywki 2014/15 zainkasuje 14,5 miliona dolarów. Felton z kolei ma jeszcze dwa lata w kontrakcie, ale ostatni rok jest opcją dla gracza.

Od razu po tym, gdy wyszła informacja na temat wymiany, dowiedzieliśmy się, że Knicks pozyskany wybór na początku drugiej rundy draftu przeznaczą prawdopodobnie na środkowego z Florydy - Patrica Younga.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL