Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dwyane Wade i Chris Bosh dołączą do grona wolnych agentów!

Mateusz Zborowski
Mateusz Zborowski
Po LeBronie Jamesie dwaj kolejni gwiazdorzy Miami Heat - Dwyane Wade i Chris Bosh staną się 1 lipca wolnymi agentami. Czy to koniec wielkiej trójki z Miami?

Jak donosi ESPN Dwyane Wade i Chris Bosh postanowili pójść śladem LeBrona Jamesa i 1 lipca dołączą do grona wolnych agentów. Czy to oznacza rozpad wielkiej trójki Miami Heat?


- Dwyane był fundamentem naszej drużyny od ponad dziesięciu lat i mamy nadzieję, że nadal pozostanie częścią rodziny Heat - powiedział w oświadczeniu prezydent zespołu Pat Riley.

Zarówno James jak Wade z Boshem od godziny 00:01 1 lipca mogą swobodnie negocjować z klubami NBA w sprawie nowych umów. Czy priorytetem będzie dla nich w dalszym ciągu gra w zespole z Florydy?

Wade zrezygnował z dwóch lat kontraktu dających mu ponad 42 miliony dolarów. Bosh miał z kolei zapewnione ponad 20 milionów za kolejny sezon gry. 

D-Wade od 11 sezonów reprezntował barwy Heat. Średnio zdobywał 24,3 punktu oraz 6 asyst na mecz. Bosh występował w Miami od sezonu 2010/11. Z drużyną z Florydy zdobył dwa tytuły mistrzowskie.

Działacze z Miami najchętniej zatrzymaliby w składzie wszystkich trzech graczy przedstawiając im nowe, długoterminowe kontrakty. To dałoby klubowi z Florydy więcej elastyczności finansowej w budowie nowego zespołu, który miałby powalczyć o odzyskanie tytułu mistrza NBA.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (4):

 • jaet Zgłoś
  Bosh się jeszcze nie zdecydował, ale dla mnie to tylko takie podgrzewanie atmosfery przed oczywistym: Bosh też stanie się FA, ale żaden z BT Miami nie opuści, bo nie o to tutaj chodzi.
  Czytaj całość
  Jak się dogadają co do kasy, to do Miami może dołączyć np. Kyle Lovry i... Marcin Gorat. To są realne cele, a nie Melo Anthony. Wyjściowa piątka Lovry, Wade, James, Bosh i Gortat i tak w lidze teoretycznie zamiata...
  • pandada Zgłoś
   mówi się o groźbie dojścia Melo do Miami i temu ma służyć opróżnianie sallary cap - najpierw podpisze się Anthony'ego, a później resztę drogich zawodników na innych zasadach,
   Czytaj całość
   które obowiazuja przy kontraktowaniu graczy przez ich ostatni klub.To może spowodować nie tylko powszechna nienawiść do Miami, ale i lockout.
   • Myron Zgłoś
    Agent Chrisa Bosha zdementował to
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL